ABC Ogrodnictwa – odkryj, co powinien wiedzieć każdy ogrodnik

Co może być wspanialszego niż piękny różany ogród, soczyste i pełne słońca warzywa z własnych grządek, bujny, wolny od chwastów trawnik? Co zrobić, by osiągnąć ten rezultat bez używania szkodliwych środków chemicznych? Na rynku pojawił się najnowszy poradnik Reader’s Digest – ABC Ogrodnictwa, książka o uprawianiu ogrodu w wyłącznie naturalny sposób.

ABC Ogrodnictwa to niezwykle praktyczny poradnik, który ułatwia dbanie o ekologię, zapewniając niezrównane rezulaty. Książka napisana została z myślą o tych, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia w uprawianiu ogrodu. Dlatego też charakterystyczne dla tego typu publikacji skomplikowane opisy zastąpione zostały bogactem zdjęć i przejrzystych, precyzyjnych rysunków, które ułatwiają zrozumienie przekazywanych informacji.

Autorzy nie zapomnieli również o bardziej doświadczonych ogrodnikach. Z myślą o nich stworzone zostały strony dla ekspertów, gdzie pokazano techniki, sposoby i sztuczki, które mogą wykorzystać w swoich ogrodach.

Książka podzielona jest na dziewięć przejrzystych rozdziałów. W rozdziale o roślinach kwiatowych zaprezentowano trzy grupy roślin kwitnących: jednoroczne, bulwiaste i wieloletnie oraz techniki ich uprawy i rozmnażania. Rozdziały o poszczególnych grupach roślin oraz rozdział poświęcony owocom, warzywom i roślinom aromatycznym ułożone zostały w podobny sposób. Po ogólnych poradach technicznych przedstawiono rośliny w porządku alfabetycznym, a także warzywa i owoce powszechnie uprawiane i jadane w Europie.

Kolejne rozdziały poświęcone są drzewom, krzewom, zagospodarowaniu przestrzeni ogrodowej, planowaniu rabat, pielęgnacji trawników, zakładaniu ogrodów skalnych i oczek wodnych oraz wyborowi roślin do tych szczególnych miejsc. Dzięki rozdziałowi poświęconemu szkodnikom i chorobom dowiemy się, co grozi roślinom, a także nauczymy się, jak zwalczać wrogów ogrodu. Dobry ogrodnik to taki, który działa z wyprzedzeniem i umiejętnie planuje kolejne prace w ogrodzie. Rozdział Kalendarz prac ogrodowych okaże się w tym względzie niezastąpioną pomocą.

Każdy rozdział kończy się Słownikiem, w którym przedstawione zostały poszczególne grupy roślin. Znajdziemy w nim listę odmian, informacje na temat szerokości i wysokości roślin, sposobu sadzenia, pielęgnacji, przycinania, ochrony przed mrozem i suszą, a także rozmnażania. Opisy zawierają informacje na temat kolorystyki kwiatów, czasu kwitnienia, preferowanego podłoża, nasłonecznienia, nawożenia oraz częstotliwości podlewania. Hasła ułożone są alfabetycznie według nazw polskich, co ułatwia znalezienie poszukiwanej odmiany. Nie zapomniano też o nazwach łacińskich, tradycyjnie składających się z nazwy rodzajowej i gatunkowej.

Dzięki swej przejrzystości, dokładności, różnorodności książka ABC Ogrodnictwa stanie się  dla czytelnika niezastąpionym przewodnikiem po świecie roślin ogrodowych. Zawarte w niej opisy, zdjęcia oraz ilustracje sprawią, że praca w ogrodzie okaże się dziecinnie prosta, przez co nawet nie zauważymy, kiedy stanie się naszą nową pasją.

autor: praca zbiorowa

tytul: ABC ogrodnictwa  

tytul oryginalu: Savoir tout faire au jardin 

liczba stron: 672  

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2011

oprawa: twarda

wymiary: 220 x 225 mm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-013-0

Cena: 149,95 PLN

 

Authors

Related posts

Top