Pomysły Wiadomości branżowe

Anna Jantar ? ?Autobiografia?? nowość wydawnictwa Reader?s Digest

„Autobiografia” to książka będąca kompilacją wypowiedzi Anny Jantar, w których artystka opowiada o swej pracy zawodowej i życiu prywatnym, o wymyślaniu piosenek w autobusie, braku telefonu, a także o listach adresowanych do

„Autobiografia” to książka będąca kompilacją wypowiedzi Anny Jantar, w których artystka opowiada o swej pracy zawodowej i życiu prywatnym, o wymyślaniu piosenek w autobusie, braku telefonu, a także o listach adresowanych do Ireny Jarockiej i swej fascynacji przebojem “Diana”! Książka wzbogacona została o trzypłytowy album zawierający 30 utworów wokalistki w wersjach nigdy dotąd niepublikowanych. Premiera “Autobiografii” zbiega się z rocznicą śmierci Anny Jantar.

„Autobiografia” to książka będąca kompilacją wypowiedzi Anny Jantar, w których piosenkarka opowiada o swej pracy zawodowej i życiu prywatnym. Publikacja wzbogacona została o piękne zdjęcia pochodzące zarówno z archiwum rodzinnego, jak również ze zbiorów Marka Karewicza, jednego z czołowych polskich fotografików. Dopełnienie książki stanowi ponad 30 utworów wokalistki, które w prezentowanych wersjach nigdy do tej pory nie opublikowano.

Pragnę, aby zdobiło mnie przede wszystkim moje serce, które stoi otworem dla wszystkich ludzi – Anna Jantar wypowiedziała te słowa w jednym z wywiadów, udzielonym na krótko przed swoją tragiczną śmiercią. Dzisiaj ta piękna myśl otwiera najnowszy, trzypłytowy album jej piosenek pt. “Autobiografia”. To zestaw szczególny, odkrywający bowiem na nowo liryczną i przebojową naturę piosenkarki, która w latach siedemdziesiątych należała do najbardziej lubianych artystów w Polsce. Utwory takie jak: “Wielka dama tańczy sama”, “Gdzie są dzisiaj tamci ludzie”, czy “Mój, tylko mój” potwierdziły jej talent w lansowaniu przebojów (CD – “Przebojowa”).

Z kolei delikatne i subtelne oblicze artystki odnaleźć można w drugiej części antologii (CD -“Liryczna”) słuchając takich utworów, jak: “Co zrobimy z tą miłością”, “Ktoś między nami”, czy np. odnalezionej dopiero teraz radiowej wersji piosenki “Polubiłam pejzaż ten”, zaśpiewanej nieśmiało i delikatnie przez mało wówczas znaną jeszcze Anię Jantar.

Trzecią część zestawu tworzy szczególna płyta (CD – “Live”). Pozwala ona na odbycie fascynującej podróży w czasie, by pojawić się na koncertach wokalistki, które tylko nieliczni mieli okazję zobaczyć. Jest to zbiór jej największych przebojów, zarejestrowanych na najbardziej znaczących festiwalach piosenki, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wzrusza debiutancki “Najtrudniejszy pierwszy krok” z KFPP w Opolu (1973) roku, bawią “Rosyjskie pierniki” z FPR w Zielonej Górze (1977), czy wreszcie pobudzają do refleksji słowa o kruchości życia ludzkiego w utworze “Tylko mnie poproś do tańca”, przejmująco zaśpiewanym na Gali OIRT w Finlandii (1979). Prawdziwym unikatem na płycie jest przebój “Tyle słońca w całym mieście” z MFP w Sopocie (1975), który był kilkakrotnie bisowany, emocje na koncercie sięgały zenitu, a owacja publiczności mówiła sama za siebie…

A to już wiesz?  Kulturalna jesień w Warszawie.

Premiera “Autobiografii” zbiega się z rocznicą śmierci Anny Jantar – 14 marca. Od tragicznej katastrofy lotniczej, która zabrała jeden z największych talentów w polskiej muzyce rozrywkowej mijają właśnie 32 lata.

Do kupienia w:

•        w sprzedaży wysyłkowej
•        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77
•        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa
•        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Cena: 119,96 PLN

Więcej informacji o książce na stronie www.annajantar.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy