Dawna wiedza odkryta na nowo – nowość wydawnictwa Reader?s Digest

Poradnik Dawna wiedza odkryta na nowo oferuje ponad 2000 sprawdzonych sposobów dotyczących troski o zdrowie, pielęgnacji ciała, dbania o dom oraz praktycznych rad prowadzenia kuchni, usprawnień w mieszkaniu i zakładania ogrodu. Przydatne rozwiązania pozwalają nie tylko oszczędzić czas i pieniądze, ale także chronić środowisko naturalne.

Co zrobić, by deska do krojenia pachniała jak nowa? Jak wybielić pożółkłe obrusy i pościel? W jaki sposób przygotować suszone jabłka, morele i inne owoce bez dodatku konserwantów? Czy można uratować przypalone ciasto?

Niemal codziennie na półkach naszych supermarketów pojawia się mnóstwo nowych produktów, które rzekomo działają szybciej i skuteczniej niż sprawdzone domowe sposoby. Nasi dziadkowie radzili sobie jednak z codziennymi domowymi problemami wykorzystując mnóstwo genialnych rozwiązań, często naturalnych i niedrogich. Poradnik Dawna wiedza odkryta na nowo sięga po ich cenną wiedzę przystosowując ją do współczesnych realiów i warunków życia.

Zamiast skupiać się na jednym aspekcie codziennego życia, książka podzielona została na 6 starannie opracowanych rozdziałów. Pierwszy z nich – Łagodne kuracje – odkrywa skuteczne, naturalne sposoby leczenia wszystkiego, od biegunki po żylaki. Rozdział Pielęgnacja ciała środkami naturalnymi podpowiada, jak odzyskać urodę dzięki kosmetykom domowej roboty i tradycyjnym poradom. ABC czyszczenia zawiera cenne porady i wskazówki, które pomogą utrzymać dom w idealnej czystości. Kuchnia z tradycjami prezentuje doskonałe porady rodem z dawnych lat dotyczące gotowania, przyrządzania przetworów oraz przyjmowania gości. O tym, jak stworzyć przytulny dom dzięki wypróbowanym zasadom dekorowania i urządzania wnętrz mówi rozdział Komfortowe mieszkanie. W ostatniej części – Łatwa pielęgnacja ogrodów– czytelnik znajdzie zaś informacje, jakich zasad musi przestrzegać, by utrzymać swój ogród w idealnej postaci.

Przystępny język, wygodny układ alfabetyczny, ponad 500 kolorowych ilustracji to tylko niektóre z atutów książki. Każdy rozdział uzupełniają pomocne, dwustronicowe rozkładówki poświęcone najważniejszym zagadnieniom, a także specjalne ramki „Pomysł na oszczędność”, w których autorzy zawarli wiele cennych wskazówek pomagających ograniczyć nasze codzienne wydatki.

Książka Dawna wiedza odkryta na nowo odkrywa przed czytelnikiem stare, dobre sposoby, jak radzić sobie z codziennymi problemami oraz żyć oszczędnie i ekologicznie.

autor: Monika Dreykorn, Monika Jud, Christina Zacker

tytul: Dawana wiedza odkryta na nowo

tytul oryginalu: Altes Wissen neu entdeckt

jezyk oryginalu: niemiecki

liczba stron: 360

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2010

oprawa: twarda

wymiary: 275 x 220

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-072-7

Cena: 129, 96 PLN

Authors

Related posts

Top