Ekstra Truskawka czy Słodka Czekolada, czyli warsztaty komiksowe dla dzieci o zdrowym żywieniu

26 marca w Centrum Caritas w Poznaniu odbyły się Warsztaty Komiksowe ?Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa? organizowane wspólnie przez Carrefour Polska oraz Caritas Polska. Warsztaty są częścią III edycji programu ?Dożywianie z Carrefour?.

Tym razem w trakcie Warsztatów Komiksowych ?Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa? mali rysownicy stworzyli takie dzieła jak: ?Ekstra truskawka zwalcza Słodką Czekoladę?, czy ?Owocowy świat?. Warsztaty dla podopiecznych Caritas to inicjatywa edukacyjna, realizowana w ramach programu ?Dożywianie z Carrefour?. Warsztaty prowadzi pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program ?Dożywianie z Carrefour?. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour, w ramach III edycji programu 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

Poznańskie zajęcia to już siódme z cyklu spotkanie warsztatowe. W sumie, w siedmiu warsztatach w Łodzi, Szczecinie, Warszawie, Katowicach, Lublinie, Wolbromiu i Poznaniu wzięło udział prawie 300 dzieci. Karty dziecięcych komiksów zapełnili zarówno popularni bohaterowie, jak i postaci tworzone od podstaw, takie jak:Super Kiwi, Dzielna Truskawa, Bohater Ananas, czy Owocowy Stworek. Warsztaty to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również edukacja poświęcona tematyce zdrowego żywienia i przeciwdziałaniu marnotrawstwu.

Przed nami jeszcze 3 warsztaty: w Tylmanowej, Krakowie i Białymstoku. W sumie, na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów komiksowych.

Troskliwość, zaangażowanie i pozytywne nastawienie to wartości, którymi kierujemy się na co dzień w naszej działalności. Dlatego ważne jest dla nas pomaganie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Poza codziennym dożywieniem dzieci angażujemy się także w ich edukację dotyczącą żywności i żywienia. Stąd pomysł zorganizowania warsztatów komiksowych. Wspólna zabawa była doskonałym pretekstem do nauki o zdrowym odżywianiu i kształtowania dobrych nawyków żywieniowych wśród naszych podopiecznych ? powiedział Rafał Chabasiński, Dyrektor Regionalny Hipermarketów Północ-Zachód Carrefour Polska.

Bardzo się cieszymy, że już po raz trzeci dzięki pomocy Fundacji Carrefour dzieci korzystają z pomocy żywnościowej. To, że 30 podopiecznych z naszej świetlicy ma zagwarantowane posiłki 5 dni w tygodniu jest bardzo ważne. Mamy pewność, że poza opieką edukacyjną mają również opiekę żywnościową. Trudno wyobrazić sobie piękniejszy widok niż uśmiechnięte i najedzone dziecko ? mówi ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora poznańskiej Caritas.

Cykl warsztatów komiksowych wpisuje się w program ?Stop Marnotrawstwu? będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu ?Odpowiedzialnie każdego dnia!?, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

 

Świetlice Caritas - sieć świetlic jest prowadzona przez Caritas w Polsce we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. Opiekę nad dziećmi sprawują tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają im swój czas. Działalność świetlic Caritas finansowana jest z pieniędzy zbieranych podczas akcji ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom?, ogólnopolskiej społecznej kampanii Caritas ?Kromka Chleba?, funduszy własnych PZC oraz dotacji instytucji publicznych i darowizn.

Międzynarodowa Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku; jej misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu związanemu z żywnością i niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. W Polsce, Międzynarodowa Fundacja Carrefour wspierała takie organizacje, jak Caritas Polska (program ?Skrzydła?, pomoc dla powodzian w 2010 roku), czy Stowarzyszenie ?mali bracia Ubogich?. Obecnie, projekty sfinansowane przez Międzynarodową Fundację Carrefour realizują Caritas Polska, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i Banki Żywności. Dotychczasowe zaangażowanie Fundacji w projekty realizowane w Polsce to prawie 11 mln złotych.

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i jednym z największych detalistów na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa ponad 600 sklepów w różnych formatach, są to: hiper- i supermarkety oraz sklepy franczyzowe: mini-market i convenience. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową naszych sklepów uzupełniają stacje paliw. Dążąc do podniesienia jakości życia klientów i konsumentów, Carrefour Polska realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu, która zakłada harmonijny rozwój, w trzech dziedzinach równocześnie: na rzecz gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Źródło Carrefour Polska. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top