Pomysły Wiadomości branżowe

Encyklopedia roślin domowych ? niezwykłe pomysły na upiększenie mieszkania oraz najnowsze trendy w uprawie roślin

Które rośliny pasują do nowoczesnego wnętrza, a które do rustykalnego? Jakie rośliny wybrać do nasłonecznionego salonu, a jakie do dużego ogrodu czy łazienki? Jakich roślin nie ustawiać w kuchni, ponieważ są trujące? Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny poradnik, który zawiera pomysły aranżacji, porady dotyczące pielęgnacji oraz przegląd prawie 500 gatunków roślin.

Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny przewodnik, który podpowiada, jak żyć i mieszkać w otoczeniu roślin. Znajdziemy w nim opisy i zdjęcia prawie 500 gatunków roślin- od tradycyjnych po egzotyczne, od odmian tropikalnych po fascynujące rośliny soliterowe. Licząca 288 stron oraz 620 zdjęć i ilustracji książka została dodatkowo wzbogacona o wiele praktycznych przykładów i porad dotyczących pielęgnacji roślin.

Pierwszy rozdział książki Rośliny w domu to zbiór niezwykłych pomysłów dopasowanych do każdego pomieszczenia. Bujna zieleń i kolorowe kwiaty pomogą stworzyć przyjazną atmosferę w każdym pomieszczeniu, podkreślą przy tym indywidualny styl mieszkania lub domu. W miejscu pracy wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji rośliny, takie jak zamiokulkas, zielistka czy skrzydłokwiat mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Czynią otoczenie przyjaznym i dostarczają tlenu. Rośliny mięsożerne, typu muchołówka, fascynują każdego, ale nie każdy wie, że rośliny te z łatwością zadomowią się w dziecięcym pokoju.

Jak można przy zakupie rozpoznać, czy roślina jest zdrowa? Jak być pewnym, że miejsce, które wybraliśmy jest odpowiednie? Co należy wiedzieć na temat ziemi do kwiatów, substratów, podlewania, przesadzania, rozmnażania roślin? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w rozdziale zatytułowanym Uprawa i pielęgnacja.

Na kolejnych 124 stronach książki autorzy zamieścili 336 przejrzystych opisów roślin i prawie 500 gatunków. Od klasycznego fiołka alpejskiego po czarujące gatunki orchidei, od roślin zielonych z przepięknymi wzorami liści po wspaniałe palmy i paprocie, od roślin specjalistycznych, takich jak bromelie i bonsai pokokojowe po kaktusy i sukulenty. Dzięki krótkim, wyczerpującym opisom i doskonale dobranym zdjęciom Encyklopedia roślin domowych w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje na temat każdej rośliny.

Uzupełnienie książki stanowi rozdział Nasze rady i pierwsza pomoc. Znajdziemy w nim przegląd najważniejszych prac pielęgnacyjnych, które należy wykonać w poszczególnych miesiącach, sposoby szybkiego diagnozowania i likwidacji problemów, jakie mogą pojawić się u roślin, a także sugestie, na jakim stanowisku poszczególne gatunki będą czuć się najlepiej.

Encyklopedia roślin domowych to nowoczesny i aktualny poradnik stanowiący doskonałe połączenie ciekawych pomysłów, porad, wiedzy i doświadczenia, dzięki któremu dowiemy się, jak niewielkim nakładem sił i środków stworzyć niepowtarzalną atmosferę w każdym, nawet najmniejszym pomieszczeniu.

 

Do kupienia:             

·        w sprzedaży wysyłkowej

·        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

·        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa

·        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

 

tytuł: Encyklopedia roślin domowych

podtytuł: porady najlepszych specjalistów

pielęgnacja – aranżacja – wybór

autorzy: dr Folko Kullmann, Barbel Oftring, Dieter Metzinger

tytuł oryginału: Pflanzenpracht fur Ihr Zuhause

liczba stron: 288

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2011

oprawa: twarda

wymiary: 22 x 28,5 cm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-085-7

 

PREMIERA: 28 października 2011                    

CENA:         129,96 PLN

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy