Pomysły Wiadomości branżowe

Ernst & Young pracodawcą numer jeden w Polsce

W corocznym badaniu „Idealny Pracodawca” przeprowadzonym przez międzynarodową organizację Universum wśród ponad 25 tys. studentów polskich uczelni, doradcza firma Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w kategoriach Biznes i Prawo i jest jedyną firmą z tzw. Wielkiej Czwórki, która znalazła się na podium rankingu w kategorii Biznes. To kolejny już tytuł

Teaser

W corocznym badaniu ?Idealny Pracodawca? przeprowadzonym przez międzynarodową organizację Universum wśród ponad 25 tys. studentów polskich uczelni, doradcza firma Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w kategoriach Biznes i Prawo i jest jedyną firmą z tzw. Wielkiej Czwórki, która znalazła się na podium rankingu w kategorii Biznes. To kolejny już tytuł potwierdzający  pozycję EY jako najbardziej pożądanego pracodawcy na polskim rynku.

Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY: Pierwsze miejsce w rankingu Universum to ogromna satysfakcja. Wyniki potwierdzają, że odpowiadamy na potrzeby studentów ? zarówno te dotyczące kariery zawodowej, jaki i kultury organizacyjnej. Naszym pracownikom oferujemy szerokie perspektywy rozwoju, pracę w międzynarodowym środowisku ekspertów z różnych branż, szkolenia, przejrzystą ścieżkę kariery. Dodatkowo, dzięki prowadzonym przez nas programom takim jak np. EY Care & Wellness promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Nasza obecność na uczelniach (np. podczas warsztatów, czy targów pracy), możliwość odbycia praktyk czy wystartowania w konkursach branżowych organizowanych właśnie z myślą o studentach ? wszystkie te inicjatywy pozwalają nam na zbudowanie relacji z potencjalnymi pracownikami.

Typując idealnego pracodawcę respondenci odpowiedzieli również na szereg pytań dotyczących ich celów zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Wyniki badania udowodniły, że studenci u przyszłych pracodawców najbardziej cenią takie czynniki, jak stabilne zatrudnienie, możliwości rozwoju, przejrzystą ścieżkę kariery, konkurencyjne wynagrodzenie oraz zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

Tomasz Krzywicki z Universum Polska: Ważnym aspektem i jednym z głównych celów w przyszłej karierze jest to, by zatrudnienie było pewne i stabilne. Firmy, które w oczach studentów są w stanie to zagwarantować lub są z tym kojarzone, znajdują się wysoko w rankingach. To już od kilku lat jeden z najważniejszych czynników atrakcyjności pracodawcy w naszym kraju, co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż niestabilną sytuację na rynku pracy, zwłaszcza wysokie wskaźniki bezrobocia wśród absolwentów.

Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY, podsumowuje, że wyniki badania  ?Idealny Pracodawca? Universum pozwalają na analizę wizerunku firm jako pracodawców i czynników świadczących o ich atrakcyjności: – Co roku wnikliwie analizujemy wyniki badań przeprowadzanych przez Universum. Szczególnie zwracamy uwagę na atrybuty decydujące o atrakcyjności pracodawców, możemy przyjrzeć się na co studenci zwracają szczególną uwagę. Wyniki potwierdzają, że poszukują oni możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, przyjaznego i dynamicznego środowiska pracy i traktują pierwsze zatrudnienie jako podstawę do zdobycia doświadczenia oraz umiejętności, które następnie przyczynią się do ich przyszłego sukcesu. Zapewnienie takich właśnie warunków pracy dla młodych ludzi jest dla naszej firmy priorytetem. Stąd hasło kampanii employer branding?owej EY ?Zacznij poziom wyżej?, które przyświeca nam już od kilku lat.

 

 

O Ernst & Young

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. EY w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ernst & Young jest audytorem największej liczby spółek w Polsce według Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej 2013. W 2013 roku firma EY zdobyła tytuł Najlepszej Firmy  Doradztwa Podatkowego w VII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Jest też najlepszym doradcą ds. fuzji i przejęć wg Financial Times.

Więcej informacji na: www.ey.com/pl

 

Informacje o pracodawcy

Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. Firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ?Pracodawca Roku 2012? przeprowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC na 43 uczelniach wyższych w Polsce wśród 5133 studentów kierunków ekonomicznych.

Firma Ernst & Young wygrała również II Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych Pracodawców w kategoriach Audyt, Doradztwo Podatkowe, Doradztwo Biznesowe, Zarządzanie Ryzykiem, Kontroling, Księgowość. Badanie zostało przeprowadzone wśród prawie 3000 studentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.

W opublikowanym w 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 5204 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 1. miejscu w kategorii ?Biznes?. 

 

< 241724" >

Źródło Ernst & Young. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy