Ernst & Young zatrudni 200 absolwentów i studentów

Teaser

Do 8. kwietnia br firma doradcza Ernst & Young przyjmuje zgłoszenia kandydatów ? studentów i absolwentów kierunków biznesowych, prawniczych i technicznych. Mimo obecnego spowolnienia gospodarczego i negatywnych informacji z rynku dotyczących bezrobocia i planowanej redukcji etatów, Ernst & Young zatrudni blisko 200 nowych osób w pięciu biurach na terenie Polski: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Ważnym kryterium, które przesądzi o wyborze najlepszych będą kompetencje osobowe i interpersonalne kandydatów.

Studenci kończący obecnie studia magisterskie oraz absolwenci wyższych uczelni mogą aplikować na stanowiska asystentów do wszystkich działów EY: Audytu, Doradztwa Biznesowego, Podatkowego i Transakcyjnego. Firma zatrudni również studentów I roku studiów magisterskich (IV roku studiów jednolitych) na stanowiska praktykantów.

- Przed młodymi osobami wchodzącymi na rynek pracy stoją wysokie wymagania. Nam zależy na kandydatach, których motywują wyzwania, rozwiązywanie ciekawych i złożonych problemów, chęć rozwoju. Cenimy również kreatywność, elastyczność i umiejętność dostosowania do zmieniających się warunków ? mówi Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY.

 

Kwalifikacje to nie wszystko

Od kandydatów oczekuje się nie tylko  kierunkowej wiedzy i biegłej znajomości języka angielskiego. Liczą się również umiejętności miękkie.

Anna Woźniak dodaje: - Podczas rekrutacji do EY, umiejętności miękkie, na które zwracamy uwagę, są równie ważne co merytoryczne przygotowanie kandydatów. Komunikatywność, praca zespołowa, zdolność do adaptacji i otwartość na stały rozwój  są bardzo istotne z punktu widzenia pracodawcy.

Jak wynika z badania Kompetencje i kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców wśród absolwentów szkół wyższych wchodzących na rynek pracy przeprowadzonego przez Ernst & Young, SGH i American Chamber of Commerce w maju 2012 roku (wśród ponad 60-ciu podmiotów obejmujących głównie średnie i duże firmy), to właśnie tzw. umiejętności miękkie są najwyżej ocenianym kryterium przez pracodawców u absolwentów uczelni wyższych. Uznał tak co trzeci respondent badania (32%) wskazując kompetencje osobowe i interpersonalne jako najważniejsze kryterium oceny. Na drugim miejscu (25%) znalazły się kompetencje intelektualne i akademickie.

Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY: - Nasza firma gwarantuje młodym osobom satysfakcjonującą pracę w międzynarodowym zespole profesjonalistów specjalizujących się w doradztwie dla kilkudziesięciu sektorów gospodarki. Szkolenia, zaangażowanie w różne projekty, przejrzysta, usystematyzowana ścieżka kariery ? to tylko niektóre elementy naszej oferty dla nowych pracowników. Możliwości, które daje Ernst & Young są bardzo konkurencyjne i docenianie przez osoby rozpoczynające u nas karierę zawodową ? zaczynają ?poziom wyżej?.

 

Pożądany pracodawca

Wyniki badań dotyczących najbardziej pożądanych pracodawców plasują EY na czołowych pozycjach, co świadczy o uznanej marce firmy jako  pracodawcy. W ostatniej edycji badania międzynarodowej organizacji Universum firma uznana została Idealnym Pracodawcą w ocenie ponad 18 tys. studentów z całej Polski, w kategoriach Biznes i Prawo.

Agnieszka Maciejewska dodaje: - Staramy się spełniać oczekiwania absolwentów wkraczających na rynek pracy ? zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej jak i kultury organizacyjnej. Oferujemy nie tylko rozwój zawodowy, ale też stabilność zatrudnienia, przykładamy również wagę do ?work-life balance? - zachowania równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Aby wzmocnić swoją markę pracodawcy, i tym samym by zachęcić do pracy w naszej firmie najlepszych kandydatów, wdrożyliśmy program EY Care & Wellness. W ramach tego programu naszym pracownikom oferujemy m.in. masaże profilaktyczno-lecznicze, dostawę świeżych owoców do biura czy wykłady na tematy dotyczące ochrony zdrowia.

 

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie: www.ey.com.pl/kariera do 8 kwietnia br.

 

 

Informacje o pracodawcy

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Ernst & Young w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.  

Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. W 2012 roku firma Ernst & Young zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ?Idealny Pracodawca? przeprowadzonym przez Universum, w kategorii Biznes i Prawo. Udział w badaniu wzięło ponad 18 tys. studentów na 58 uczelniach w całej Polsce

Firma zdobyła również pierwsze miejsce w rankingu ?Pracodawca Roku 2011? przeprowadzonym przez AIESEC Polska. Ernst & Young jest najbardziej pożądanym pracodawcą na rynku polskim wśród studentów kierunków ekonomicznych. Za kluczowe czynniki decydujące o atrakcyjności Ernst & Young jako pożądanego pracodawcy studenci uznali takie kryteria jak konkurencyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy i satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Firma Ernst & Young wygrała również I Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index 2011, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych i Pożądanych Pracodawców w kategoriach Audyt, Doradztwo Podatkowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość  ? badanie zostało przeprowadzone wśród 2070 studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.

W opublikowanym w 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 5204 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 1. miejscu w kategorii ?Biznes?.

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. EY w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ernst & Young jest audytorem największej liczby spółek w Polsce według Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej 2013. W 2012 roku firma EY zdobyła tytuł Najskuteczniejszej Firmy Doradztwa Podatkowego w VI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Jest też najlepszym doradcą ds. fuzji i przejęć wg Financial Times. W badaniu Universum Students Survey Ernst & Young została uznana Idealnym Pracodawcą.

www.ey.com/pl

< 235892" >
Źródło Ernst & Young. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top