Wiadomości branżowe

Jak chronić zwierzę przed pasożytami?

W parku, na podwórku, a nawet w domu – koty i psy wszędzie narażone są na pasożyty. Jeśli chcesz chronić pupila przed wieloma groźnymi chorobami, zaopatrz się w odpowiednie środki, które odstraszą nie tylko pchły i kleszcze.Przed pasożytami zewnętrznymi zwierzę ochronią krople lub tabletki przeciwkleszczowe, a także obroża przeciwpchelna. „Nic nie daje 100%

W parku, na podwórku, a nawet w domu ? koty i psy wszędzie narażone są na pasożyty. Jeśli chcesz chronić pupila przed wieloma groźnymi chorobami, zaopatrz się w odpowiednie środki, które odstraszą nie tylko pchły i kleszcze.

Przed pasożytami zewnętrznymi zwierzę ochronią krople lub tabletki przeciwkleszczowe, a także obroża przeciwpchelna. ?Nic nie daje 100% bezpieczeństwa, dlatego wskazane jest łączenie kilku środków ochrony. Podniesie to ich skuteczność? ? mówi serwisowi infoWire.pl lek. wet. Małgorzata Rutkowska z lecznicy Doktor Aga. Obroża przeciwpchelna jest dobra dla psów, lepiej jednak zrezygnować z niej w przypadku kotów. ?Niesie zbyt duże ryzyko zaczepienia o gałąź i zawiśnięcia na drzewie, czego skutki mogłyby być tragiczne? ? zauważa ekspertka.

Jeśli chcemy zabezpieczyć czworonoga przed pasożytami, musimy pamiętać też o odrobaczaniu. Zabieg ten powinien być wykonywany przynajmniej trzy razy w roku. Wystarczy podać zwierzęciu tabletkę lub ? w przypadku kotów, które niechętnie połykają lekarstwa ? specjalny preparat stosowany na skórę. Środku do odrobaczania nie należy dobierać na własną rękę.

Oprócz tego nie wolno zapominać o utrzymaniu czystości legowiska. Ważne jest także sprzątanie psich i kocich odchodów. Brak pasożytów to nie tylko zdrowy i radosny pupil ? to również nasze bezpieczeństwo.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Weekend w Salzburgu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy