Wiadomości branżowe

Jak to się zaczęło ? nowość wydawnictwa Reader?s Digest

Książka Jak to się zaczęło to doskonała lektura, zbiór opowieści o fascynujących postaciach i wydarzeniach, które przykuwają uwagę i intrygują.

Dlaczego dla chrześcijan, żydów i muzułmanów Jerozolima jest świętym miastem? Dlaczego Bałkany to symbol politycznej niestabilności? Dlaczego używamy papierowych pieniędzy? Dlaczego na wyspach karaibskich nie ma już Karaibów? Książka rzuca światło na te zagadki dnia dzisiejszego, a także setki innych sekretów.

Jak to się zaczęło pozwala czytelnikowi spojrzeć z pespektywy historycznej na główne doniesienia – od konfliktu na Bliskim Wschodzie i al Kaidy po globalne ocieplenie. Książka udowadnia tym samym, że to, jak dziś żyjemy ma swoje korzenie w odległej historii. Jak to się zaczęło bada dobrze znane zagadnienia współczesnego świata i pokazuje, jaki wpływ na nie mają czynniki polityczne, społeczne, religijne i kulturowe.Najnowsza propozycja Reader’s Digest to publikacja pełna zajmujących opowieści, barwnych postaci i rzetelnie udokumentowanych faktów historycznych, dzięki czemu w ciekawy sposób wyjaśnia, jak nasz świat stał się takim, jakim jest.

„Jak to się zaczęło spogląda na świat oczami ciekawego dziecka, zadając pytania, które nam, dorosłym, często w ogóle nie przyszłyby do głowy. A odpowiedzi, które w znajdujemy w książce, sprawiają, że czujemy takie samo zdumienie, jakie doświadczaliśmy mając pięć lat, kiedy wszystko, co otaczało nas w życiu, było nowe i intrygujące. To szalenie wnikliwe spojrzenie na rzeczy, które sprawiają, że współczesny świat jest tak niezwykły”- mówi Jacek Fronczak, Redaktor Naczelny Redakcji Książek wydawnictwa Reader’s Digest.

Książka Jak to się zaczęło pełna zaskakujących faktów, pochłaniających bez reszty tekstów i zachwycających ilustracji przewraca do góry nogami naszą wiedzę historyczną, prezentując fascynujące historie, dzięki którym nasze postrzeganie współczesnego świata nabiera sensu.

autor: praca zbiorowa

tytuł: Jak to się zaczęło

tytuł oryginału: How It All Started

liczba stron: 320

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2010

oprawa: twarda

format: 215 x 285 mm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-076-5

 

Cena: 119,96 zł

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #European Trusted Brands   #Niemal   #tej   #zaufanie