Wiadomości branżowe

Jubileusz Poradni Językowej PWN 10 000 pytań językowych

PWN świętuje. Poradnia Językowa PWN odpowiedziała już na 15 000 pytań językowych, z czego niemal 10 000 ukazało się na publicznych stronach WWW. Dużo to czy mało? Poradnia działa 15. rok, czyli odpowiada na tysiąc pytań rocznie.

O co ludzie pytają ekspertów językowych? Prowadzący poradnię prof. Mirosław Bańko mówi: ?Właściwie o wszystko. Najczęściej o pisownię i budowę zdania, ale stosunkowo często też o nazwiska (jak odmieniać) oraz o pochodzenie wyrazów. Dużo trudnych pytań przychodzi od osób fachowo zajmujących się językiem, redagujących teksty, są też pytania z urzędów i firm, pytania od rodziców zaniepokojonych, że nauczyciel coś poprawił w zeszycie ich dziecka, i od uczniów (czasem chcą, żeby odrobić za nich lekcję, ale tego poradnia nie robi). Widać sezonowość pytań: w maju i czerwcu ludzie zaczynają się interesować odmianą nazw par małżeńskich, widać, że przygotowują zaproszenia ślubne?.

Z okazji publikacji dziesięciotysięcznej odpowiedzi Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało e-book ?18 najczęściej zadawanych pytań w internetowej poradni językowej PWN?. Wystarczy wejść na http://i.pwn.pl/jubileusz/ i wpisać adres e-mail, na który zostanie wysłany bezpłatny e-book 🙂

http://ksiegarnia.pwn.pl/

https://www.facebook.com/Wydawnictwo.Naukowe.PWN

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wydawnictwo Naukowe PWN SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy