Aktulności

Już nie tylko Warszawa. Duże wydarzenia branżowe narzędziem promocji miast i regionów.

Warszawa, 31 stycznia 2016 r.
Informacja prasowa

Już nie tylko Warszawa.
Duże wydarzenia branżowe narzędziem promocji miast i regionów.

Polskie miasta i regiony coraz częściej dostrzegają konieczność promowania się gospodarczo. Otwierają się Biura Rozwoju Regionalnego, powstają kampanie prezentujące walory inwestycyjne miejsc, a samorządy coraz chętniej angażują się w organizację wydarzeń biznesowych. Najważniejsze konferencje i fora gospodarcze odbywają się już nie tylko w stolicy. W Lublinie zagoszczą światowi eksperci z dziedziny outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu.
The BSS Forum i Gala Outsourcing Stars 2016 to najważniejsze podsumowanie branży BSS w Polsce, gromadzące ekspertów i liderów sektora z całego świata. W tym roku, po raz pierwszy, odbywa się poza Warszawą. Partnerami wydarzeń są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin.

Lublin to najprężniej rozwijające się miasto Polski Wschodniej, w którym działa obecnie 60 centrów outsourcingowych, zatrudniających niemal 7000 osób. To nie przypadek, że właśnie tutaj podsumujemy rok w branży nowoczesnych usług dla biznesu. Wiele mówi się o roli współpracy na linii samorząd – biznes w budowaniu atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Wspólna organizacja takiego rodzaju wydarzenia jest tego idealnym przykładem – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Miasto Lublin jest nazywane przez ekspertów wschodzącą gwiazdą sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jego siłą jest kapitał ludzki – na 9 uczelniach studiuje tu ok. 68 tysięcy osób, co stanowi 6% wszystkich studiujących w Polsce. W tym roku miasto obchodzi 700 lecie, a Forum i Gala będą biznesową inauguracją tego jubileuszu.

Organizacja dużego wydarzenia branżowego, to doskonały sposób na zaznaczenie obecności miasta oraz województwa na biznesowej mapie Polski. Jako Fundacja wspierająca rozwój inwestycji w lokalizacjach regionalnych, podjęliśmy decyzję o tym, aby co roku gościć z naszym flagowym wydarzeniem w innym polskim mieście. The BSS Forum zgromadzi 340 gości – ekspertów i liderów branży z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Litwy. Będzie to doskonała okazja na zaprezentowanie potencjału biznesowego Lublina, ale także całego regionu – podsumowuje prezes Fundacji Pro Progressio.

Fundacja Pro Progressio – misją Fundacji jest wspieranie działań służących rozwojowi i inwestycjom w Polsce,
a także optymalnemu wykorzystaniu zasobów przedsiębiorstw i sektora publicznego w kraju i na świecie.
Pro Progressio realizuje projekty, których celem jest rozwój branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym (miasta, agencje rozwoju regionalnego, specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowo-technologiczne, uczelnie wyższe) i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu. Pro Progressio wspiera, promuje i nagradza podmioty, które przyczyniają się do rozwoju dobrych praktyk w zakresie outsourcingu, optymalizacji procesów oraz kosztów. Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem jedynego niekomercyjnego konkursu dla branży outsourcingu. Celem Outsourcing Stars jest wyłonienie i nagradzanie najprężniej rozwijających się firm outsourcingowych oraz instytucji bezpośredniego otoczenia branży.

Similar Posts