Pomysły Wiadomości branżowe

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice, zwycięzcą dziewiątej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku

Grupa Maspex Wadowice to jeden z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej. O wyróżnieniu Krzysztofa Pawińskiego tytułem Przedsiębiorcy Roku 2011 zadecydowało niezależne Jury konkursowe pod przewodnictwem

Grupa Maspex Wadowice to jeden z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej. O wyróżnieniu Krzysztofa Pawińskiego tytułem Przedsiębiorcy Roku 2011 zadecydowało niezależne Jury konkursowe pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego. Krzysztof Pawiński będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu Ernst & Young World Entrepreneur of the Year wiosną przyszłego roku w Monte Carlo.

Przedsiębiorca Roku 2011, zwycięzca w kategorii Produkcja

Krzysztof Pawiński, Grupa Maspex Wadowice
Jury nagrodziło zwycięzcę „za zbudowanie firmy zajmującej wiodącą pozycję wśród producentów żywności w Europie Środkowej, za zaangażowanie, konsekwencję, odporność na kryzys oraz mistrzowską umiejętność gry zespołowej.”

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, Litwie, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem  produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej, a także liderem na rynku makaronów w Polsce i ich wiodącym producentem w Rumunii. Grupa Maspex Wadowice szczyci się takimi markami jak: Tymbark, Lubella, Kubuś, Caprio, Puchatek, Ekland, Plusssz, La Festa. Produkty tych marek cieszą się dużym zaufaniem konsumentów, zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech. Krzysztof Pawiński jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Swoją firmę budował od podstaw, a następnie konsekwentnie wzmacniał i rozbudowywał jej potęgę. Dziś Grupa Maspex Wadowice z powodzeniem konkuruje z największymi międzynarodowymi koncernami spożywczymi.
Reprezentując Polskę w międzynarodowym finale konkursu – Ernst & Young World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo w czerwcu 2012 roku, Krzysztof Pawiński zmierzy się z konkurentami z ponad 50 krajów świata. W światowym finale konkursu o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie walczą zwycięzcy wszystkich lokalnych edycji konkursu.
 
Pozostałymi laureatami konkursu zostali:

Zwycięzca w kategorii Usługi
Andrzej Przybyło, AB S.A.

A to już wiesz?  Nie ufamy piłkarzom

Andrzej Przybyło zarządza notowaną na GPW spółką AB S.A., będącą znanym w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutorem IT, m.in. sprzętu komputerowego, gier komputerowych, oprogramowania, elektroniki użytkowej i sprzętu AGD. Według rankingów branżowych AB S.A. jest największym dystrybutorem pod względem przychodów w regionie trzech krajów: Polski, Czech i Słowacji.
Nagroda przyznana została „za połączenie kompetencji, hartu ducha i pasji oraz za trud włożony w stworzenie firmy będącej dziś największym dystrybutorem IT i elektroniki użytkowej w regionie, a także strategicznym partnerem dystrybucyjnym kluczowych światowych producentów sprzętu i oprogramowania komputerowego”.

Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes:
Marcin Misztal, Tro Media  

Marcin Misztal jest twórcą notowanej na rynku New Connect firmy Tro Media specjalizującej się w kompleksowej obsłudze kampanii reklamowych w mediach elektronicznych oraz inwestycjach w innowacyjne projekty internetowe. Spółka za pośrednictwem swoich serwisów oferuje dedykowane formy reklamowe, pośrednictwo oraz wsparcie sprzedaży produktów i usług.
Nagroda przyznana została „za ducha przedsiębiorczości, wiarę w sukces i determinację przy tworzeniu firmy zajmującej się kompleksową obsługą kampanii reklamowych w mediach elektronicznych oraz inwestycjami w innowacyjne projekty internetowe.”

Wyróżnienie
Emilian Kamiński, Teatr Kamienica

Emilian Kamiński jest twórcą i dyrektorem warszawskiego Teatru Kamienica. Jego teatr to nie tylko scena, aktorzy i widownia. To również kompleks kulturalny, który przyciąga klientów szeroką gamą atrakcji, oferuje spektakle, lekcje tańca, warsztaty. Świadczy też profesjonalne usługi gastronomiczne i umożliwia organizację eventów. Wyróżnienie zostało przyznane „za odwagę w łączeniu biznesu i sztuki.”
 

W finale konkursu znaleźli się także następujący przedsiębiorcy:

 • Rafał Brzoska – Integer.pl
 • Sebastian Buczek – Quercus
 • Magdalena Kwiatkiewicz, Krzysztof Madelski, Michał Kwiatkiewicz – Yes Biżuteria
 • Paweł Marchewka – Techland
 • Arkadiusz Patryas, Jacek Jędrzejowski – i3D  
 • Marek Perendyk – Centrum Klima
 • Jan Smela – Ericpol Telecom.

Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali (ponad 10 000 kandydatów), międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs jest organizowany od 1986 roku, uczestniczy w nim ponad 50 państw. Niezależne od Ernst & Young Jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy w oparciu o takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. Tak ustalone kryteria – identyczne we wszystkich krajach realizujących konkurs – dają przedsiębiorcom z całego świata równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo.
Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu byli: Krzysztof Pawłowski, Zbigniew Sosnowski, Tadeusz Winkowski, Maciej Duda, Dariusz Miłek, Michał Kiciński, Marcin Iwiński, Piotr Mikrut oraz Ryszard Florek.
W skład polskiego Jury wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny publicznej oraz zwycięzcy poprzednich edycji konkursu:

 • Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Jury, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów
 • Leszek Czarnecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding   
 • Andrzej Dębowski – Prezes DIE Inwestycje
 • Maciej Duda – Przedsiębiorca Roku 2006, Prezes Zarządu PKM Duda  
 • Ryszard Florek – Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO
 • Michał Kiciński – Przedsiębiorca Roku 2008, współtwórca firmy CD Projekt
 • Jerzy Koźmiński – Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
 • Piotr Mikrut – Przedsiębiorca Roku 2009, Prezes Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka
 • Dariusz Miłek – Przedsiębiorca Roku 2007, Prezes grupy NG2
 • Jacek Siwicki – Prezes Enterprise Investors.  
A to już wiesz?  Ernst & Young: Rośnie sprzedaż dóbr luksusowych

Gala Finałowa konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2011 odbyła się w siedzibie Mercedes-Benz Warszawa.  
 

Partnerzy konkursu:
PKN Orlen, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Gazeta Wyborcza, Harvard Business Review Polska, Radio PiN, TVN24. Partnerem strategicznym jest TVN CNBC.

Partner Gali Finałowej konkursu:
Mercedes-Benz Warszawa

Więcej informacji: www.przedsiebiorcaroku.pl

 

Kontakt:
Barbara Górska 
Dyrektor Konkursu  Ernst & Young Przedsiębiorca Roku
tel. 22 557 7416
e-mail: [email protected]

hastagi na stronie:

#maspex \wadowice dyrektor

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy