Wiadomości branżowe

Kto się modli, a kto nie – sondaż miesięcznika Reader’s Digest

Częstotliwość rozmów z Bogiem ma związek z miejscem zamieszkania. Sondaż przeprowadzony przez redakcje miesięcznika Reader’s Digest w różnych zakątkach świata wykazał, że Wschód częściej zwraca

Częstotliwość rozmów z Bogiem ma związek z miejscem zamieszkania. Sondaż przeprowadzony przez redakcje miesięcznika Reader’s Digest w różnych zakątkach świata wykazał, że Wschód częściej zwraca się ku Bogu niż Zachód. Codzienne modlitwy deklarowało aż 76% ankietowanych w Malezji, 66% w Indiach, 62% w Turcji. W tych krajach też bardzo niewielki procent osób twierdziło, że nie modli się nigdy. Amerykanie niewiele im pod tym względem ustępują – 55% osób odpowiedziało, że modli się codziennie, a tylko 9%, że nigdy. W Brazylii też dużo, bo 50%, mówiło, że modli się codziennie, a niewiele, bo 13%, że nigdy.

Wśród najrzadziej wznoszących oczy ku niebu znaleźli się Czesi, co nie jest niespodzianką – tu tylko 8% modli się codziennie, a aż 65% twierdzi, że nigdy. Grupa modlących się codziennie w Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii okazała się nieco większa, ale „nigdy“ deklarował tam też spory procent pytanych (51%, 45%, 41%, 41%).

Polska wynikami najbardziej przypomina Kanadę, Niemcy i Węgry – kraje, gdzie panuje największa równowaga pomiędzy liczbą tych, którzy deklarują, że modlą się codziennie, czasami lub nigdy. W Polsce to odpowiednio: 37%, 37% i 26%.

Miesięcznik „Reader’s Digest”, (www.readersdigest.com), najpopularniejsze czasopismo na świecie, ukazuje się w 50 wydaniach, w 21 językach i trafia do około 70 milionów czytelników na całym świecie. Każde wydanie jest opracowywane lokalnie dla miejscowych odbiorców. Miesięcznik pokazuje to, co w ludziach najlepsze i przedstawia świat w całej jego różnorodności. W każdym numerze można znaleźć frapujące relacje reporterskie ze stron dalekich i bliskich, porcję humoru, rady z wielu dziedzin, w tym szczególnie na temat zdrowia, ciekawe historie z życia wzięte i wiele, wiele więcej. Miesięcznik należy do Reader’s Digest Association, światowej wielobranżowej firmy medialnej i marketingowej, która inspiruje i łączy czytelników na całym świecie. Siedziba RDA mieści się w Pleasantville, w stanie Nowy Jork w USA.

A to już wiesz?  Raport EY: Bilanse banków Eurolandu skurczą się w tym roku o 1,6 biliona Euro

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy