Wiadomości branżowe

?Magiczny świat Disneya? ? najnowsza emisja Poczty Polskiej

1. czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Poczta Polska wprowadzi do obiegu drugą emisję znaczków „Magiczny świat Disneya”. Tym razem na pocztowych znaczkach zagościli bohaterowie bajki „Dzwoneczek i tajemnica piratów”. - Filmy wytwórni Disney są częścią naszej kultury już od przeszło 80 lat. Na widowni wówczas

1. czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Poczta Polska wprowadzi do obiegu drugą emisję znaczków ?Magiczny świat Disneya?. Tym razem na pocztowych znaczkach zagościli bohaterowie bajki ?Dzwoneczek i tajemnica piratów?.

Filmy wytwórni Disney są częścią naszej kultury już od przeszło 80 lat. Na widowni wówczas siedzieli nasi rodzice, a nawet dziadkowe. Wiele lat później postaci z ulubionych filmów można było zobaczyć na wideo, co wzbudzało wiele emocji. Dziś kolejne pokolenia mogą poznać historię Dzwoneczka i Śnieżki nie tylko na Blu-Rayu, ale również dzięki emisjom Poczty Polskiej ? mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, wicedyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki.

Znaczek z najnowszej serii ?Magiczny świat Disneya? został zaprojektowany przez artystkę Agnieszkę Sancewicz. Walor o wartości 5,20 zł wydrukowano techniką offsetową w nakładzie 180 tys. sztuk.

Poczta Polska do tej pory poświęciła najmłodszym wiele emisji, których bohaterami były postaci świata baśni, legend, komiksów i zabawek. Zeszłoroczna emisja wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ?Magiczny świat Disneya? przedstawiała Myszkę Miki, Kaczora Donalda i Goofy?ego, a także Minnie, Daisy i Pluto. W zbiorach firmy znajdują się również m.in. emisje ?Polski film animowany?, ?Europa – baśnie i legendy?, ?Tytus, Romek i A’Tomek? oraz ?Świat zabawek? w kształcie trójkąta.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Polacy najbardziej sfrustrowani w małżeństwie?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy