Szkoła

Nie taki straszny powrót do szkoły

Nie taki straszny powrót do szkoły Powroty do szkoły nie należą do najłatwiejszych. Rozleniwione dzieci, marzący o kilku dodatkowych dniach urlopu rodzice i permanentny brak

Nie taki straszny powrót do szkoły

Powroty do szkoły nie należą do najłatwiejszych. Rozleniwione dzieci, marzący o kilku dodatkowych dniach urlopu rodzice i permanentny brak czasu to zwiastun ciężkich wrześniowych poranków. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i nie mamy tutaj w zanadrzu żadnych magicznych tricków. Czas zakasać rękawy i wrócić do powakacyjnej rzeczywistości. Są jednak sposoby, aby powrót do szkolnej ławki był chociaż odrobinę bardziej przyjazny dla młodych naukowców.

– Philip Zimbardo, wybitny psycholog, powiedział kiedyś, że dzieci powinny czuć, że szkoła pomaga im stawać się lepszymi ludźmi. Pozwólmy im stać się prawdziwymi bohaterami, którzy z poczuciem humoru i głową pełną oryginalnych pomysłów podbiją świat. W zdobywaniu wiedzy ważną rolę odgrywają przedmioty, które nas otaczają i stymulują wyobraźnię. To niesamowite, że po wielu latach pamiętamy te wszystkie drobiazgi z dzieciństwa. Ich fakturę, kolor, skojarzenia z przyjemnymi momentami beztroski. Sprawmy, aby na twarzach dzieci zagościły promienne uśmiechy. Podarujmy im coś praktycznego, a jednocześnie mądrego – podkreśla Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Zapisz to!

Wszystkie pomysły, nawet te najlepsze mają jedną wspólną cechę – szybko wylatują z głowy. Nauczmy dzieci korzystania z kolorowych notesów oraz karteczek. To pomoże im nabrać nawyku zapisywania tego, co ważne i porządkowania swoich myśli. Wszystkie kartki mogą znaleźć swoje miejsce na korkowej tablicy, do której możemy użyć kolorowych pinezek. To rozwiązanie z pewnością urozmaici przestrzeń nauki. Oryginalnym sposobem są również kolorowe klamerki, które można przypiąć wraz z ważną informacją praktycznie wszędzie.

Chaos kontrolowany

Ponoć geniusze panują nad chaosem, a reszta utrzymuje porządek. To ulubiona wymówka wszystkich małych bałaganiarzy, którzy z wrodzonym urokiem wymigują się od domowych obowiązków. Pomóżmy dzieciom utrzymać porządek dzięki uroczym pojemnikom oraz koszom. Pojemne bieliźniarki pomieszczą nie tylko brudną bieliznę. Doskonale sprawdzają się w roli przechowywania drobiazgów, zabawek oraz pomocy naukowych. Szkatułki z szufladkami to dobre miejsce, aby pochować wszystkie drobiazgi, które z reguły znajdują się we wszystkich zakamarkach biurka.

Dobry start

To coś, czego potrzebuje każdy mały naukowiec. Przede wszystkim liczy się wypoczynek – smaczny i zdrowy sen zapewni kolorowa pościel w postaci z ulubionych kreskówek. Z nietuzinkowym budzikiem pobudka będzie mniej straszna. Poranna herbata będzie smakować lepiej w uroczym kubku, a kanapka zaserwowana na kolorowym talerzu z pewnością zostanie zjedzona bez marudzenia. Zachęcajmy dzieci do samodzielnych eksperymentów w kuchni. Minutnik w kształcie sowy w towarzystwie rękawicy z lisem to zaproszenie do wspaniałej kulinarnej zabawy. A po godzinach rękawica może odegrać główną rolę w domowym teatrze i stać się pacynką. Wystarczy użyć wyobraźni.

Pierwsza lekcja oszczędzania.

Mamy sposób na to, aby zachęcić dzieci do nauki zarządzania finansami. Z wesołymi skarbonkami będzie to znacznie łatwiejsze. Tradycyjna świnka z ekstrawagancką koroną, kolorowe sowy, lisek, a może wielobarwny słoń? Każda z nich idealnie wkomponuje się w scenerię dziecięcego pokoju. Drobne kwoty odkładane regularnie mogą zdziałać cuda. Wystarczy znaleźć dobry cel. Takie oszczędzanie z pewnością przyda się w przyszłości. W końcu Ci, którzy wydają mniej, mają więcej.

Gotowi na powrót do szkoły?

Więcej inspiracji znajdziesz: home-you.com/pl/