Wiadomości branżowe

Niezwykły poradnik domowy ? nowość wydawnictwa Reader?s Digest

Wódka jako płyn do mycia okien? Ziemniak w charakterze pochłaniacza zapachów w lodówce? Szminka jako korektor manikiuru?  - to tylko niektóre z wielu zaskakujących porad dotyczących domu, ogrodu i codziennego

Wódka jako płyn do mycia okien? Ziemniak w charakterze pochłaniacza zapachów w lodówce? Szminka jako korektor manikiuru?  – to tylko niektóre z wielu zaskakujących porad dotyczących domu, ogrodu i codziennego życia, jakie można znaleźć w najnowszej publikacji wydawnictwa Reader’s Digest. „Niezwykły poradnik domowy” to skarbnica wiedzy o tym, jak czerpać praktyczne pomysły ze zwyczajnych przedmiotów, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Ludzie od wieków szukali sposobów na to, aby życie było prostsze i wygodniejsze. Wraz z rozwojem cywilizacji i konsumpcyjnego stylu życia zaczęliśmy się jednak otaczać coraz większą ilością sprzętu domowego. Kłopot w tym, że każda z tych rzeczy ma z reguły jedno zastosowanie i często, krótko po zakupie, po porostu zalegają w szafach nieużywane. Autorzy „Niezwykłego poradnika domowego” Reader’s Digest mówią „nie” zjawisku „gadżetyzmu” i prezentują zaskakujące i niedrogie rozwiązania na uproszczenie codziennego życia.

Książka powstała na podstawie rozmów przeprowadzonych z ekspertami z wielu dziedzin życia – szefami kuchni, architektami krajobrazu, zielarzami, tapeciarzami, ale także z osobami o życiowym doświadczeniu, takimi jak babcie, dziadkowie i ciocie. Wynikiem tych rozmów są tysiące rad i wskazówek, dotyczących prawie każdego aspektu życia, z których Reader’s Digest wybrał te najciekawsze i najlepsze, zamieszczając je na bogato ilustrowanych stronach swojego najnowszego poradnika.

W 13 rozdziałach książki „Niezwykły poradnik domowy” znajdują się porady jak pomysłowo i niedrogo poradzić sobie w różnych dziedzinach codziennego życia. Miłośnicy gotowania znajdą w nim setki sztuczek kulinarnych – od tych prostych, jak sposoby na przedłużenie czasu przechowywania warzyw, po pochodzące sprzed tysięcy lat metody wypieku chleba. Domownicy szykujący się do wiosennych porządków dowiedzą się np:, że ocet to doskonały płyn do mycia płytek ceramicznych i linoleum, a wódka do czyszczenia okien; poznają starą japońską metodę zamiatania do czysta przy użyciu herbaty; odkryją jak szybko i skutecznie usunąć dziecięce malowidła ze ścian. Autorzy pomyśleli także o tych, którzy szczególnie dbają o wygląd – z poradnika można dowiedzieć się m.in., jaki napój skutecznie koi opuchnięte oczy czy tego za pomocą jakiej maseczki Kleopatra walczyła ze zmarszczkami. 

Wśród pozostałych porad na kilkuset stronach najnowszej książki Reader’s Digest znaleźć można wiele pomysłów m.in. na kreatywne zabawy z dziećmi, spokojne i bezpieczne podróżowanie, utrzymanie auta w doskonałym stanie czy uprawianie pięknego ogrodu.

Poradnik zawiera również wiele dodatkowych ramek i ciekawostek, które są źródłem wiedzy na temat historii i niezwykłego przeznaczenia zwykłych domowych przedmiotów i instruują jak samemu przygotować różne rzeczy – od ciasteczek dla pupili, po naturalne środki owadobójcze dla roślin. To wartościowa lektura nie tylko dla gospodyń domowych.

„Niezwykły poradnik domowy” można kupić:             

·        w sprzedaży wysyłkowej

·        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

·        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa

·        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Premiera: marzec 2010 r.

Cena: 199,96 zł

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy