Wiadomości branżowe

Nowi Partnerzy w Ernst & Young

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 1 lipca 2011 roku firma Ernst & Young powiększyła grono Partnerów przyznając promocje czterem Dyrektorom. Nowymi Partnerami Ernst & Young w Polsce zostali: Jarosław Błaszczak z działu

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 1 lipca 2011 roku firma Ernst & Young powiększyła grono Partnerów przyznając promocje czterem Dyrektorom. Nowymi Partnerami Ernst & Young w Polsce zostali: Jarosław Błaszczak z działu Doradztwa Transakcyjnego, Michał Grzybowski i Mateusz Pociask z działu Doradztwa Podatkowego oraz Jarosław Wajer z działu Doradztwa Biznesowego.  

Jarosław Błaszczak, dział Doradztwa Transakcyjnego

Specjalizuje się w procesach pozyskiwania finansowania dla projektów infrastrukturalnych. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe obejmujące w szczególności kompilację modeli finansowych na potrzeby transakcji kapitałowych i procesów pozyskania finansowania dla spółek z sektora infrastruktury. Odpowiedzialny za przeprowadzanie szeregu projektów doradczych dla większości portów lotniczych w Polsce. Odegrał kluczową rolę w rozwoju usług Grupy Doradztwa Finansowego Ernst & Young, zrealizował pionierskie projekty z zakresu  partnerstwa publicznego-prywatnego (m.in. w Warszawie i Poznaniu) oraz z zakresu  tworzenia standardów dla przedsięwzięć  finansowanych przez Unię Europejską. Jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, Manchester Business School oraz Szkoły Głównej Handlowej.

 

Michał Grzybowski, dział Doradztwa Podatkowego

Od roku 2007 jest liderem zespołu Human Capital w dziale Doradztwa Podatkowego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych. Specjalizuje się w kwestach prawno-podatkowych dotyczących oddelegowywania pracowników i kadry menedżerskiej z/ do Polski. Doradza w zakresie tworzenia efektywnych struktur wynagradzania kadry menedżerskiej zarówno w Polsce jak i za granicą. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Dwukrotny laureat wyróżnienia dla najlepszych doradców podatkowych w Polsce (rok 2010 i 2011).

Mateusz Pociask, dział Doradztwa Podatkowego

Posiada szerokie doświadczenie w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego, cen transferowych oraz międzynarodowych restrukturyzacji podatkowych i reorganizacji międzynarodowych przedsiębiorstw. Doradza klientom z różnych sektorów gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem firm z branży paliwowej i energetycznej. Ukończył Wydział Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

A to już wiesz?  Gala European Trusted Brands 2011

 

Jarosław Wajer, dział Doradztwa Biznesowego

W firmie od 1999 roku, odegrał kluczową rolę w rozwoju szerokiej aktywności i zakresu usług działu Doradztwa Biznesowego Ernst & Young. Specjalizuje się w doradztwie gospodarczym dla przedsiębiorstw przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe – odpowiedzialny był m.in. za tworzenie i implementację strategii biznesowych oraz projekty restrukturyzacyjne (separację działalności biznesowych, centralizację i wsparcie usług). Odpowiadał również za szereg projektów regulacyjnych, audytowych, due diligence oraz dotyczących wycen i konsolidacji. Z wyróżnieniem ukończył Ekonometrię na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada tytuł biegłego rewidenta, a także certyfikaty ACCA i CFA.

 

 

***Ernst & Young, to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst &Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy