Pomysły Wiadomości branżowe

Od 1 stycznia 2014 roku Jacek Kędzior pokieruje firmą EY Polska

Teaser

Decyzją dotychczasowego Partnera Zarządzającego oraz pozostałych Partnerów EY, 1 stycznia 2014 roku Jacek Kędzior obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego polską praktyką największej firmy doradczej w kraju. Jacek Kędzior będzie na tym stanowisku następcą Duleepa Aluwihare, który zarządzał firmą przez 23 lata. Duleep Aluwihare pozostanie w firmie i będzie członkiem kadry kierowniczej EY.

Jacek Kędzior pracuje w firmie prawie 20 lat. Wcześniej od 2007 roku zajmował stanowisko szefa działu Doradztwa Podatkowego. Kierowany przez niego zespół Doradztwa Podatkowego EY osiągnął pozycję lidera polskiego rynku. Udokumentowana ona została m.in. tytułami największej firmy doradztwa podatkowego pod względem przychodów w Rankingu Rzeczpospolitej 2013 oraz Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w rankingu Dziennika Gazety Prawnej 2013. Jacek Kędzior był też szefem praktyki podatkowej EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (21 krajów), będąc równocześnie członkiem zarządu praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje).

– Firma, którą decyzją partnerów przyjdzie mi prowadzić, jest w bardzo dobrej formie. Cieszę się, że będę szefem EY. Moja filozofia prowadzenia biznesu jest prosta. Musimy być cały czas skupieni na kliencie. Służyć mu wiedzą i kompetencjami, jednocześnie zachowując niezależność. Jesteśmy po to, by pomagać i wspierać, ale zarazem mieć odwagę wskazywać co powinno się robić, a czego nie. Będę dążył do tego by nasi doradcy autentycznie służyli klientom i jakościowo odróżniali się od naszych konkurentów  ? mówi Jacek Kędzior.

Decyzja o wyborze Jacka Kędziora na nowego Partnera Zarządzającego (odpowiednik CEO) EY w Polsce zapadła ponad 18 miesięcy temu. Duleep Aluwihare pozostanie Partnerem w polskiej praktyce EY i nadal będzie członkiem ścisłego kierownictwa firmy. Będzie też doradcą Jacka Kędziora. Aluwihare i Kędzior pracują razem od 19 lat.

 – Wskazanie Jacka jako mojego następcy nie było łatwe bo mamy w naszych szeregach wielu znakomitych ludzi. Cieszę się jednak, że kandydatura Jacka zdobyła uznanie pozostałych Partnerów. Jacek ma 4 kluczowe atuty, które sprawiają, że jest bardzo dobrym liderem. Po pierwsze wybitne osiągnięcia menadżerskie. Naszą praktykę podatkową, która jeszcze kilka lat temu nie osiągała swojego pełnego potencjału, przekształcił w absolutnego lidera rynku. Po drugie Jacek naturalnie odnajduje się w roli lidera. Precyzyjnie wyznacza cele i szybko przechodzi do działania. Po trzecie cechują go wartości ważne dla lidera takiej firmy jak EY. Uczciwość, decyzyjność, energia i entuzjazm. I po czwarte ? Jacek jest jednym z najbardziej doświadczonych ludzi w EY. Był z nami praktycznie od początku i zna firmę jak mało kto ? tłumaczy Duleep Aluwihare, obecny Partner Zarządzający EY.

Duleep Aluwihare zakładał w Polsce pierwszy oddział firmy Arthur Andersen w 1990 roku. W 2002 roku Arthur Andersen Polska połączył się z Ernst & Young. Duleep Aluwihare został szefem połączonej firmy, która działała pod nazwą Ernst & Young do końca czerwca 2013 roku. Od 1go lipca firma posługuje się nazwą EY. Dziś EY jest największą firmą audytorsko ? doradczą na polskim rynku według kryterium przychodów ze sprzedaży (Źródło: Ranking audytorów Rzeczpospolitej 2013).

 

O Jacku Kędziorze

Jacek Kędzior jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Brał udział w licznych międzynarodowych programach organizowanych przez Uniwersytet w Edynburgu, Columbus School of Law w Waszyngtonie oraz Uniwersytet w Antwerpii. W 2007 r. ukończył Advanced Management Program prowadzony przez IESE Business School na Uniwersytecie Navarra.

Od 1998 r. Jacek jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

Od początku swojej zawodowej kariery, czyli od 1994 roku, Jacek Kędzior związany jest z jedną firmą. Najpierw był to Arthur Andersen, który po fuzji w 2002 roku przekształcił się w Ernst & Young, obecnie znaną jako EY (skrót ten stał się nową nazwą firmy 1 lipca 2013 roku). W swojej karierze doradcy podatkowego Jacek zajmował się doradztwem podatkowym na rzecz największych polskich i  zagranicznych firm. Jego specjalnością było reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Doradzał też w zakresie opracowywania efektywnych rozwiązań podatkowych w Polsce, zarówno z punktu widzenia polskich jak i zagranicznych inwestorów. Opracowywał struktury organizacyjne dla przedsiębiorstw z branży nieruchomości, farmaceutycznej i gazowej. W swojej karierze Jacek pracował min. z takimi klientami jak Vattenfall, Polski Koncern Naftowy Orlen, Lotos, Petrolinvest, Górażdże, HeidelbergCement AG.

Jacek Kędzior zajmuje stanowisko Partnera Zarządzającego działem Doradztwa Podatkowego EY w Polsce. Od 2007 do 2013 roku kierował też Zespołem Podatkowym i Prawnym EY w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. Był członkiem kierownictwa praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje). Jest autorem szeregu publikacji dotyczących zagadnień związanych z problematyką podatkową.

O Duleepie Aluwihare

W 1979 r. Duleep Aluwihare ukończył z wyróżnieniem London School of Economics i uzyskał tytuł magistra ekonomii. Jest członkiem Instytutu Biegłych Rewidentów Anglii i Walii. Od 1979 roku pracował w londyńskim biurze firmy Arthur Andersen. W londyńskich latach swej kariery zdobył bogate doświadczenie międzynarodowe, obejmujące prestiżowe projekty realizowane między innymi na zlecenie Banku Światowego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, wielkich koncernów i instytucji rządowych wielu krajów.

Od 1990 do 2002 roku był Partnerem Zarządzającym polskimi biurami Arthura Andersena i uczestniczył w realizacji wszystkich najważniejszych projektów transformacyjnych w polskiej gospodarce. Po połączeniu zespołów firm Arthur Andersen i Ernst & Young w 2002 roku objął stanowisko Partnera Zarządzającego połączonej firmy.

Prace nadzorowane przez Duleepa Aluwihare objęły między innymi projekty wykonywane na zlecenia polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw obecnych w naszym kraju oraz w Europie Wschodniej: TP SA, PKO BP, PZU, Fiat, PKN Orlen, Asseco, Vattenfall Group, ArcelorMittal, Michelin Poland. 

Duleep Aluwihare zainicjował też powstanie polskiej edycji konkursu  EY ?Przedsiębiorca Roku?. Jest to obecnie największy i najbardziej prestiżowy konkurs biznesowym w naszym kraju. W 11letniej historii zgłosiło się do niego ponad 560 uczestników ? w tym najbardziej renomowani, polscy przedsiębiorcy.

Aluwihare zainicjował również program ?Sprawne Państwo?, który koncentruje się na poprawie funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce. Dzięki temu programowi EY uczestniczy w publicznej debacie na temat reformy sektora publicznego w Polsce.

W roku 1999 Duleep Aluwihare odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl 

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy