Pierwsze miejsce Ernst & Young w Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej

 

Firma Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w 11. edycji opiniotwórczego Rankingu Audytorów dziennika Rzeczpospolita. W uznawanym przez branżę za kluczowy wyznacznik rynkowej pozycji firm rankingu wzięto pod uwagę m.in. takie kryteria jak liczba badanych podmiotów, średnia wartość aktywów i przychodów przypadających na badaną firmę oraz liczba zatrudnionych audytorów. Ernst & Young pozostaje również liderem pod względem liczby badanych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mimo zawirowań gospodarczych oraz rosnącej konkurencji na polskim rynku audytorskim firma Ernst & Young odnotowała 5% wzrost przychodów z audytu w porównaniu do ubiegłego roku. Neil Hughes, Partner Zarządzający w dziale Audytu Ernst & Young, podkreśla: - Bez wahania przyznaję, że wzrost zawdzięczamy najlepszej z możliwych inwestycji – inwestycji w naszych ludzi. Od lat poprawiamy pozycję w rankingach najlepszych pracodawców. W tej chwili w większości zestawień wyprzedzamy konkurencję. Teraz widać jak to się przekłada na biznes. Ludzie czują się bardziej zmotywowani i pracują efektywniej, a to przekłada się na nasze wyniki finansowe.

Najwięcej badanych spółek

Spośród wszystkich firm audytorskich, Ernst & Young ma w swoim portfelu najwięcej spółek giełdowych. – Bardzo dobrze świadczy to o jakości oferowanych przez nas usług, która zawsze była dla nas najważniejsza nawet pomimo bardzo dużej konkurencji cenowej na rynku – zwraca uwagę Neil Hughes.

W minionym roku zwycięska firma Ernst & Young przebadała ok. 10% firm notowanych na GPW, których przeciętna wartość przekraczała 400 mln zł. Sebastian Łyczba, partner w dziale Audytu Ernst & Young, prognozuje: - Rozwój giełdy oraz stale powiększająca się liczba nowych emitentów będzie wpływać na zwiększone zaangażowanie audytorów na tym rynku. Rozwój spółek, ich ekspansja biznesowa i międzynarodowa, będzie w dużej mierze decydować o wyborze przez spółki publiczne audytorów o uznanej, międzynarodowej reputacji, dysponujących zarówno odpowiednią siecią geograficzną, jak i wiedzą merytoryczną największej klasy.

Firma Ernst & Young okazała się również najlepsza pod względem przychodów ogółem, które wyniosły 518 mln zł w roku 2011. Ernst & Young dziękuje wszystkim swoim klientom za okazane zaufanie.

Ranking przygotowany został przez Rzeczpospolitą w oparciu o m.in. dane takie, jak sprawozdania finansowe audytowanych firm za 2010 rok opublikowane w MPB w 2011 roku, wyniki spółek giełdowych oraz firm z Listy 500 Największych Przedsiębiorstw publikowanej przez Rzeczpospolitą. 

 

O Ernst & Young

Ernst & Young, to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst & Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

Authors

Related posts

Top