Pokazy laserowe zainaugurują renowację portalu krakowskiej Wieży Ratuszowej

Już niedługo, jeden z najważniejszych obiektów w Krakowie ? Wieża Ratuszowa odzyska godny jej bogatej historii wygląd. Samsung, ekspert w dziedzinie czystości, we współpracy z Międzyuczelnianym Instytutem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Warszawie i Krakowie przeprowadzą renowację portalu tej budowli z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Rozpoczęcie prac zainauguruje niesamowity pokaz technologii laserowej - mapping 3D, wyświetlany na ścianie wieży od piątku do niedzieli od godziny 22:00 do 00:30.

Wieża Ratuszowa w Krakowie na Rynku Głównym 1 jest kolejną budowlą w Polsce, której elementy zostaną poddane renowacji z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Wieża, będąca filią Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, to jedyna budowla ocalała ze zburzonego w 1820 roku ratusza, który pełnił niegdyś funkcję głównego gmachu administracyjnego Krakowa. Obecnie, portal główny wejścia wymaga odnowienia ? na przestrzeni lat uległ on zniszczeniu i zabrudzeniu. Podczas renowacji zastosowana będzie innowacyjna metoda czyszczenia laserowego. Rozwiązanie to niemal zupełnie wyklucza ryzyko uszkodzeń elewacji, zapewniając w pełni bezpieczną renowację.

Prace renowacyjne poprzedzą wyjątkowe multimedialne pokazy nawiązujące do motywu czystości. Przy użyciu technologii laserowej w postaci mappingu 3D na fasadzie budowli wyświetlana będzie wizualna historia z wodą, pianą i bąbelkami w roli głównej. Animacja nawiązuje do technologii Eco Bubble, którą zastosowano w najnowszym urządzeniu firmy Samsung ? pralce Crystal Blue. Ponad 3 minutowe pokazy odbywać się będą w dniach od 18 do 20 lipca, codziennie od godziny 22.00 do 00:30 z przerwami co 10 minut.

Renowacja portalu Wieży Ratuszowej w Krakowie to nie pierwszy projekt firmy Samsung, który przyczynia się do odświeżenia i poprawy wyglądu przestrzeni publicznej. Obecnie odnawiane są rzeźby orłów będących elementem wejścia Pałacu Czapskich ? Raczyńskich, warszawskiego zabytku, który jest siedzibą Akademii Sztuk Pięknych.

Więcej informacji na temat Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki można znaleźć na stronie: www.mik.edu.pl, www.crystalblue.samsung.pl.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top