Wiadomości branżowe

Politechnika i luksusowe jachty

Politechnika Gdańska i firma Sunreef Yachts, producent luksusowych jachtów, podpiszą porozumienie o współpracy. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG będzie wspierać firmę technicznie. Sunreef Yachts zaprosi studentów na praktyki i przygotuje dla nich cykl wykładów.Gdańska firma Sunreef Yachts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm produkujących ekskluzywne

Politechnika Gdańska i firma Sunreef Yachts, producent luksusowych jachtów, podpiszą porozumienie o współpracy. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG będzie wspierać firmę technicznie. Sunreef Yachts zaprosi studentów na praktyki i przygotuje dla nich cykl wykładów.

Gdańska firma Sunreef Yachts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm produkujących ekskluzywne jachty i łodzie motorowe, projektowane i tworzone pod gusta bogatych klientów. Istniejąca od 2001 roku firma zwodowała już ponad 70 tego typu jednostek.

– Zależy nam na jak najszerszej współpracy z przedsiębiorcami. Uczymy przecież ludzi, którzy później zajmą się projektowaniem, czy też produkcją jachtów. Ważne żeby już na etapie studiów mieli kontakt z rzeczywistymi problemami technicznymi – mówi dr hab. inż. Janusz Kozak, dziekan WOiO PG. – Właściwie każda jednostka, która powstała w tej firmie jest inna i wymaga indywidualnych rozwiązań technicznych. Takie problemy projektowe to świetne pomysły na dyplomy dla naszych studentów. Dla nas to bardzo ważne, by zajmowali się zagadnieniami generowanymi przez życie.

 – Sunreef Yachts od lat współpracuje z ośrodkami badawczymi na całym świecie. Bardzo cenimy poziom kształcenia, jaki reprezentuje Politechnika Gdańska, a kilku z naszych najlepszych specjalistów ukończyło Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa. Wiemy, jak ważny jest przepływ informacji oraz wymiana wiedzy pomiędzy ośrodkami akademickimi i przedsiębiorstwem, dlatego zamierzamy rozwijać współpracę i wspólnie działać na arenie lokalnej i międzynarodowej – powiedział podczas spotkania Francis Lapp, prezes Sunreef Yachts.

W ramach współpracy Sunreef Yachts będzie mogła liczyć na pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów projektowych także w oparciu o zaplecze laboratoryjne  WOiO. W dłuższej perspektywie czasu WOiO w powiązaniu z nowym partnerem wystąpi o duży grant badawczo-rozwojowy z funduszy wdrożeniowych, do którego uczelnia potrzebuje partnerów z przemysłu.

Studentom WOiO stocznia Sunreef Yachts oferować będzie cztero- i sześciotygodniowe praktyki wakacyjne, a jej pracownicy przygotują cykl wykładów dla kadry naukowej i studentów.

A to już wiesz?  Szwajcaria - godne zaufania i polecenia miejsce wypoczynku urlopowego - wyniki sondażu European Trusted Brands 2008

– Wykłady przygotowane przez praktyków z przemysłu są dla nas bardzo ważne. Goście opowiadają o swoich bieżących doświadczeniach technicznych. Są to najświeższe informacje, nie opisane jeszcze w żadnej literaturze – tłumaczy dziekan Kozak.

Porozumienie podpisali 17 kwietnia Francis Lapp, prezes i założyciel SY oraz prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy