Polska Wita ? turystyczne propozycje na lato i jesień

Lato powoli zmierza ku końcowi. W sierpniowo-wrześniowym numerze magazynu „Polska Wita” znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na aktywne wykorzystanie ostatnich ciepłych tygodni tego roku. Wśród propozycji między innymi atrakcje dla miłośników wilków, dla pasjonatów egipskich mumii, a także dla rewolwerowców w niemal każdym wieku.

Koniec lata magazyn Polska Wita proponuje spędzić m.in. na Kaszubach. Jest to zachwycające miejsce, pełne urokliwych miast i miasteczek oraz bogatych tradycji i obyczajów, charakterystycznych tylko dla tego regionu. To również raj dla windsurferów i kitesurferów, położony nad atrakcyjną dla wielbicieli deski Zatoką Pucką. Autorka artykułu – bogatego w piękne zdjęcia – zachęca do wędrówki od północnego aż po południowy kraniec tej różnorodnej krainy.

Nie trzeba też wyjeżdżać z Polski, by trafić do miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu. W Sarnowej Górze nasze dzieci znajdą wszystko, o czym marzą kowboje w każdym wieku: szeryfa, rewolwerowców, mustangi, a nawet Indian. Grozę budzi cmentarz rewolwerowców, którzy wbrew swoim najgłębszym przekonaniom nie okazali się wystarczająco szybcy. Monika Węgrzyn, redaktor naczelna magazynu Polska Wita, w kilkustronicowym materiale zabierze nas w niezwykłą podróż do krainy westernu.

Magazyn Polska Wita tworzony jest również z myślą o fanach sportów ekstremalnych. W tym numerze wybierzemy się na Podkarpacie, by usiąść za kierownicą samochodu terenowego, zgłębiając tym samym tajniki rajdów offroadowych. Z kolei z myślą o miłośnikach pokazów lotniczych redakcja przygotowała fotoreportaż uwieczniający niezapomniane akrobacje mistrzów lotnictwa.

Atrakcyjną propozycją dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu bądź już wykorzystały tegoroczny urlop, z pewnością okaże się weekendowy wypad do dwóch niezwykłych polskich miast: Sandomierza i Łańcuta. Sandomierz to miasto 120 zabytków będących świadectwem tysiącletniej historii, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie. Pałac w Łańcucie z kolei to perła europejskiej architektury rezydencjonalnej zajmująca powierzchnię niewiele mniejszą od całego miasteczka.

Raport numeru poświęcony został turystyce konnej, gdyż ze wszystkich zwierząt to właśnie do koni Polacy mają szczególny, nacechowany płomiennymi emocjami stosunek. Z raportu dowiemy się, jak powinno wyglądać wyposażenie jeźdźca, do jakich ośrodków jeździeckich warto zajrzeć, a także z jakimi kosztami musimy się liczyć, jeśli chcemy poświęcić się tej pasji.

Authors

Related posts

Top