Wiadomości branżowe

Polskie miasta i miasteczka ? nowość wydawnictwa Reader?s Digest

W maju Wydawnictwo Reader's Digest przygotowało nowy tytuł „Polskie miasta miasteczka". Książka, skierowana do miłośników podróżowania po Polsce, stanowi niezastąpione kompendium wiedzy na temat wszystkich polskich

W maju Wydawnictwo Reader’s Digest przygotowało nowy tytuł „Polskie miasta miasteczka”. Książka, skierowana do miłośników podróżowania po Polsce, stanowi niezastąpione kompendium wiedzy na temat wszystkich polskich miast.

Pierwsze wiosenne promienie słońca sprawiają, że mamy ochotę spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zaczynamy myśleć o wakacjach, sięgamy do ofert biur podróży. Ale dlaczego szukamy za granicą, jeśli to, co piękne, jest często bliżej niż przypuszczaliśmy? A gdyby tak spakować najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka i ruszyć w Polskę, by poznać największe, najmniejsze, a czasem i najdziwniejsze miasteczka w naszym kraju? Wydawnictwo Reader’s Digest przygotowało niezwykły przewodnik Polskie miasta i miasteczka, który z pewnością ułatwi to zadanie wszystkim czytelnikom.

Przewodnik Polskie miasta i miasteczka zawiera opis 903 miast, które znajdują się w granicach kraju. Książka podzielona została na rozdziały według województw i wzbogacona o wykaz dawnych i najnowszych miast Polski.

Ostatnia część zawiera wybór najpiękniejszych miejscowości, które miały niegdyś prawa miejskie, ale z różnych przyczyn je utraciły. Objętość haseł zależy od liczby mieszkańców danego miasta i od tego, jak wiele atrakcji oferuje dane miejsce. Nikt nie zniechęci się zbyt dużą ilością informacji, bo przewodnik zawiera tylko to, co istotne i interesujące.

Niezbędne dane, czyli powiat, data nadania praw miejskich, powierzchnia, orientacyjna liczba ludności, posłużą wnikliwym czytelnikom i wzbogacą wiedzę, która może okazać się pomocna przy różnych okazjach.

Istotną zaletą przewodnika Polskie miasta i miasteczka jest również jego funkcjonalność. Dzięki alfabetycznemu spisowi miejscowości bez trudu można odnaleźć interesujące informacje. Adresy stron internetowych pomogą zamówić lokalnego przewodnika, noclegi oraz wycieczki, a także odpowiedzieć na interesujące czytelnika pytania. Najważniejsze daty z dziejów miasta zawarte są w kalendarium. „Dzieje w pigułce” przybliżą najważniejsze momenty z historii.

Kto ma ochotę na podróż nie tylko palcem po mapie, niech koniecznie przejrzy Polskie miasta i miasteczka. To wartościowa lektura, która z pewnością ozdobi biblioteczkę każdego domu, a jego mieszkańcom dostarczy wielu ciekawych informacji. A gdy jesteśmy niezdecydowani, które miasto odwiedzić, zamknijmy oczy i otwórzmy przewodnik na stronie, która być może stanie się inspiracją do odkrycia nieznanego nam wcześniej miejsca.

„Polskie miasta i miasteczka” można kupić:                 

  • w sprzedaży wysyłkowej
  • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77
  • wksięgarnifirmowej:ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa
  • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

autor: praca zbiorowa

tytuł: Polskie miasta i miasteczka

tytuł oryginału: Polskie miasta i miasteczka

język oryginału: polski

liczba stron: 640

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2010

oprawa: twarda

wymiary: 240 x 295 mm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-60530-95-5

Cena: 149,95 PLN

Premiera: maj 2010 r.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy