Wiadomości branżowe

Pomysły na nietypowy zimowy wypoczynek w nowym numerze ?Polska Wita?

Zima trwa w najlepsze. Spadł śnieg, więc zgodnie z tradycją narty, deski i sanki poszły w ruch.  Amatorzy zimowych szaleństw spędzają czas na miejskich stokach lub wyjeżdżają w górskie rejony kraju. A co z tymi, którzy nie przepadają za typowymi formami wypoczynku? W najnowszym numerze magazynu turystycznego „Polska Wita” możemy przeczytać m.in. o alternatywnych propozycjach spędzania wolnego czasu zimą.

Jedną z nich jest eksploracja Wisły. W raporcie numeru pt. „Królowa Wisła”, rzekę przedstawiono zarówno od strony historycznej, jak i podróżniczej. Każdy, niezależnie od tego, czy interesuje się ornitologią, wędkuje, pływa kajakiem lub fotografuje znajdzie w artykule i w samej Wiśle coś tylko dla siebie.

Kolejną alternatywą jest obranie kursu północnego. Wycieczka nad morze zimą to pewna ekstrawagancja, ale też znakomity pomysł na spędzenie czasu w gronie rodzinnym lub weekendu tylko we dwoje. O tym gdzie pojechać, co zobaczyć i jak przygotować się do wyjazdu przeczytacie w dziale „Polska na weekend”.

Rzadko spotykaną w Polsce zimową aktywnością, jest jazda na rowerze. Propozycja idealna dla osób, które lubią wysiłek fizyczny na śniegu, połączony ze zwiedzaniem. W artykule „Rowerem po śnieżnych górach” opisano śnieżną trasę rowerową, na przykładzie terenów w Suchej Beskidzkiej. Materiał jest też zbiorem wskazówek dotyczących sprzętu, ubioru oraz techniki jazdy po śliskiej nawierzchni.

Poza wyżej wymienionymi propozycjami, w nowym numerze znajdziemy też porady dotyczące domowych sposobów dbania o kondycję, relację z podróży po Łodzi z Dorotą Kędzierzawską – reżyserką, scenarzystką i montażystką oraz foto materiał z plebiscytu turystycznego „Korona Turystyki”. Ponadto, jak w każdym numerze, informacje o wydarzeniach i imprezach skierowanych dla amatorów podróżowania po Polsce.

 

 „Polska Wita” to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce kochają najbardziej. Magazyn tworzony jest przez czytelników z nadsyłanych przez nich historii i zdjęć, które pokazują Polskę w sposób bardzo osobisty i emocjonalny. Zawiera także ciekawe artykuły profesjonalnych dziennikarzy, którzy pokazują nieznaną Polskę, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach w Polsce opowiadają również znane osoby. Magazyn „Polska Wita” to miejsca, ludzie, tradycje i inspiracje.Polska Wita” jest również dostępna w Internecie. Pod adresem www.polskawita.pl znajduje się serwis społecznościowy dla miłośników podróży po Polsce. Wydawcą magazynu „Polska Wita” jest wydawnictwo Reader’s Digest.

Similar Posts