Przedwiośnie w najnowszym numerze magazynu Polska Wita

Dzień jest już dłuższy, zza chmur wyjrzało długo oczekiwane wiosenne słońce… to znak że wiosna coraz bliżej. Może to właśnie przedwiośnie jest najlepszą porą, by zadbać o siebie i nabrać energii? To także na pewno ostatni moment, by skorzystać z uroków zimy. Nie trzeba jednak wcale jechać w tym celu w góry ani umieć jeździć na nartach. O wszystkich przedwiosennych i jednocześnie zimowych atrakcjach przeczytać możemy w najnowszym numerze magazynu „Polska Wita”.

Zima to nie tylko narty i góry. Śnieg, lód i wiatr można wykorzystać na wiele innych sposobów. Przecież możemy też skakać, latać lub nawet dać się ponieść psiemu zaprzęgowi. A może to właśnie doskonały czas na rozwijanie naszych żeglarskich pasji? Mekką dla lodowych żeglarzy są Mazury. To właśnie tutaj, na zamarzniętych taflach jezior pojawiają się coraz częściej „iceflyery” lub lodowe deski windsurfingowe. Zapewne warto również spróbować przejażdżek pojazdem, dla którego niemalże nie ma przeszkód nie do pokonania. Skutery śnieżne, bo o nich właśnie mowa, stały się już niemal częścią wyposażenia położonych na podgórskim, czy też mazurskim „odludziu” gospodarstw agroturystycznych. W gonieniu przez śnieżne łąki i pola z pewnością jest coś ekscytującego.

Mniej wysiłku pewnie kosztować mogłaby nas kąpiel w lodowatej wodzie. Właśnie wyszło słońce, ustał wiatr, minus 8 stopni – dla niektórych to idealna pogoda na kąpiel. Zima to zdecydowanie najszczęśliwszy czas dla morsów. W Polsce miłośników zimowych kąpieli naliczyć można już kilka tysięcy. Rodzina morsów opowiedziała redaktorom „Polski Wita” o ich wartościach zdrowotnych.

Nie bez przyczyny w najnowszym numerze znaleźć możemy także przewodnik po polskich uzdrowiskach. Dlaczego mielibyśmy nie wybrać się tam po lepsze samopoczucie? To właśnie podczas przedwiośnia, kiedy jesteśmy już zmęczeni zimą, wszelkie dolegliwości dają się nam szczególnie we znaki. Chcemy wówczas uciec, najchętniej do ciepłych krajów. Może jednak warto zdecydować się na dwutygodniowy relaks w przyzwoitym polskim sanatorium? W Polsce, na nizinach i w górach, nad morzem i nad jeziorami mamy aż 43 uzdrowiska. Raport zaprezentowany na łamach magazynu „Polska Wita” zawiera kompendium wiedzy na temat polskich uzdrowisk.

Poszukując pierwszych oznak wiosny zatrzymać możemy się w Białej Podlaskiej, gdzie swój początek miała pasja gry na fortepianie Bogusława Kaczyńskiego. Specjalnie dla czytelników magazynu „Polska Wita” wspomina on to rodzinne miasto, jak sam mówi – „miejsce magiczne”.

Wraz z ostatnimi kartami „Polski Wita” poznać możemy tajemnicę przygotowywania góralskich serów, czyli oscypków. To umiłowanie wolności i otwartych przestrzeni, kontakt z surową naturą, szczypta hardego czasu i góralskiego ducha, a także dostępność owiec pozwoliły się mu narodzić. Czas oscypków na Podhalu zaczynają się zawsze wówczas, gdy wraz z ustępującą zimą schodzą z górskich grzbietów i zboczy pierwsze śniegi, odsłaniając zeszłoroczną trawę. To właśnie wówczas gazdowie spędzają swoje stada owiec na łąkę. Przedwiośnie daje początek następnym miesiącom żmudnej, codziennej pracy górali. Każdy kolejny dzień to wypas owiec, dojenie oraz wyrób sera. Oscypek stał się naszym narodowym dobrem. Czekając, aż podbije Europę, co zapewne nastąpi już wkrótce, możemy spróbować, jak smakuje w kuchni włoskiej i francuskiej. Przepisy na przykład na tartę a la baca znaleźć można w najnowszym numerze magazynu „Polska Wita”.

„Polska Wita” to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce kochają najbardziej. Magazyn tworzony jest przez czytelników z nadsyłanych przez nich historii i zdjęć, które pokazują Polskę w sposób bardzo osobisty i emocjonalny. Zawiera także ciekawe artykuły profesjonalnych dziennikarzy, którzy pokazują nieznaną Polskę, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach w Polsce opowiadają również znane osoby. Magazyn „Polska Wita” to miejsca, ludzie, tradycje i inspiracje.

Polska Wita” jest również dostępna w Internecie. Pod adresem www.polskawita.pl znajduje się serwis społecznościowy dla miłośników podróży po Polsce.

 Wydawcą magazynu „Polska Wita” jest wydawnictwo Reader’s Digest.

Authors

Related posts

Top