Pomysły Wiadomości branżowe

Ruszyła V edycja programu dla przyszłych menedżerów ‘Finanse i Zarządzanie w Biznesie’

Program Finanse i Zarządzanie w Biznesie, prowadzony wspólnie przez Ernst & Young oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie, jest innowacyjną inicjatywą edukacyjną przygotowującą studentów do uzyskania kwalifikacji

Program Finanse i Zarządzanie w Biznesie, prowadzony wspólnie przez Ernst & Young oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie, jest innowacyjną inicjatywą edukacyjną przygotowującą studentów do uzyskania kwalifikacji ACCA – międzynarodowej organizacji skupiającej finansistów z całego świata

Uczestnikami programu Finanse i Zarządzanie w Biznesie są studenci studiów II stopnia magisterskich.  Program daje im możliwość zdobycia nie tylko cennej wiedzy potrzebnej przyszłym menedżerom, ale również praktyczne doświadczenie w branży finansowej – dzięki równoległym praktykom w Ernst & Young. Celem dwuletniego programu jest przygotowanie do zdobycia kwalifikacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – wysoko cenionych przez pracodawców na całym świecie. Zakres realizowanych przedmiotów jest interdyscyplinarny, a nacisk kładziony jest na globalne myślenie o przedsiębiorstwie i jego otoczeniu biznesowym. Uczestnicy zgłębią takie dziedziny jak finanse i rachunkowość, zapoznają się z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (MSSF), a ponadto z zagadnieniami dotyczącymi ładu korporacyjnego oraz strategii finansowych.

‘Finanse i Zarządzanie w Biznesie’ to niewątpliwie wyjątkowy program pozwalający na zdobycie wiedzy o międzynarodowych standardach sprawozdawczości finansowej, rachunkowości, finansach, prawie handlowym, czy podatkowym. Równolegle umożliwia zdobycie kwalifikacji ACCA już na studiach. Ukończenie programu otwiera przed absolwentami całe spektrum możliwości zawodowych. Zgodnie ze światowymi standardami zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co pozwoli absolwentom łatwo odnaleźć się w każdej firmie, niezależnie od szerokości geograficznej. Z drugiej strony pracodawcy na całym świecie mają pewność, że każdy legitymujący się dyplomem ACCA reprezentuje odpowiednio wysoki, uniwersalny poziom wiedzy – mówi Magdalena Hernandez, dyrektor zarządzająca ACCA w Polsce.

Udział w programie pomaga osiągnąć sukces zawodowy, już na samym starcie kariery. Aleksandra Gosztowt, absolwentka programu, obecnie asystent w dziale Doradztwa Biznesowego Ernst & Young, przyznaje: Udział w dwuletnim programie ‘Finanse i Zarządzanie w Biznesie’ to okres wytężonej pracy i intensywnego przygotowania do ponad 20 egzaminów. To również ogromna satysfakcja, że wysiłek i poświecenie opłaciły się. Osobom, które właśnie rozpoczęły program życzę, aby zdobyta wiedza pozwoliła lepiej rozumieć wydarzenia, które codziennie mają wpływ na gospodarkę, politykę i życie społeczne.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/ACCA

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy