Wiadomości branżowe

SMS-om przy stole mówimy ?nie?

Globalny sondaż Reader's Digest wykazał, że wysyłanie wiadomości przez komórkę podczas wspólnych posiłków nie jest powszechnie akceptowane. Tylko w 4 krajach - Malezji, Chinach, Indiach i na Filipinach - ponad połowa

Globalny sondaż Reader’s Digest wykazał, że wysyłanie wiadomości przez komórkę podczas wspólnych posiłków nie jest powszechnie akceptowane. Tylko w 4 krajach – Malezji, Chinach, Indiach i na Filipinach – ponad połowa respondentów przyznała się do tego zwyczaju. Polacy znaleźli się w grupie, gdzie zdecydowana większość mówi „nie SMS-owaniu przy stole.

Do wysyłania SMS-ów podczas obiadu częściej przyznają się osoby młodsze, poniżej 45 roku życia. Wyjątek stanowi Brazylia. Przed laty nasz rząd zakazał importu komputerów – tłumaczy Sergio Charlab, redaktor naczelny brazylijskiego wydania Reader’s Digest. Starsi pamiętają, jak bardzo brakowało im nowinek technicznych i teraz starają się to sobie zrekompensować.

Kobiety chętniej niż mężczyźni SMS-ują przy stole. Tylko w Kanadzie, Francji, Indiach, Malezji i Wielkiej Brytanii do tego zwyczaju częściej przyznawali się mężczyźni.

W Polsce, tak jak w Wielkiej Brytanii, 72% ankietowanych nie zajmuje się wysyłaniem wiadomości przez komórki podczas wspólnych posiłków. W wielu krajach SMS-owanie przy stole jest w jeszcze większej niełasce. Najrzadziej zdarza się w Kanadzie, Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. W tych krajach ten zwyczaj deklarowało najwyżej 17%.

 

 

A to już wiesz?  Co powinieneś wziąć pod uwagę, kupując rower

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy