Wiadomości branżowe

Sprytne oszczędności w restauracjach dzięki przewodnikowi Go Out

Polska dołączyła do grona krajów, w których częste jadanie na mieście jest powszechnym zwyczajem. Wynika to zarówno ze zmiany mentalności rodaków, jak i większej dostępności miejsc, gdzie można dobrze zjeść. Wybór jest bardzo duży, poczynając od kuchni polskiej, przez kuchnie etniczne, bary z kanapkami. Przełomem w branży gastronomicznej okazał się rok 2013, co wynika z danych opublikowanych przez GUS[1]. W ciągu ostatniej dekady o 42% wzrosła też liczba restauracji, spadła za to ilość barów i punktów gastronomicznych. Być może wynika to z faktu, że Polacy coraz większą uwagę zwracają również na miejsce konsumpcji. Polacy zaczęli doceniać Stawiają też na wygodę, która jest głównym czynnikiem decydującym o jadaniu na mieście, a wskazuje ją ponad 40% respondentów biorących udział w badaniu ?Polska na talerzu 2014?, przeprowadzonym przez Makro Cash & Carry.

Najczęściej poza domem stołują się młodzi ludzie, w grupie wiekowej 18-24 prawie 64% osób stwierdziło, że jada ?na mieście? przynajmniej raz w tygodniu. Drugim istotnym czynnikiem jest oszczędność czasu i na tę odpowiedź wskazało prawie 1/3 ankietowanych. Ponadto mężczyźni dużo częściej niż kobiety wybierają posiłki w restauracjach.

Trend ten też wykorzystują twórcy przewodnika Go Out, który ułatwia odnalezienie właściwej restauracji, menu oraz pozwala na oszczędności. Zasada działania przewodnika jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać się z osobą towarzyszącą lub w większym gronie do jednej z opisanych w nim restauracji. Przed zamówieniem rachunku należy przekazać kelnerowi GoBon i pokazać kartę GoOut, którą otrzymuje się razem z przewodnikiem. Wtedy za jedno tańsze z dwóch, dwa z czterech lub trzy z sześciu zamówionych dań płaci się tylko po 1 zł. Ważne, że w przeciwieństwie do innych programów rabatowych nie trzeba informować wcześniej restauracji, że zamierza się korzystać z bonów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób korzystających z uroków restauracji, pozwalające na spore oszczędności.

– W 2014 wydaliśmy przewodnik obejmujący Warszawę, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Edycja Go Out 2015 będzie na rynku już 1 grudnia i może być świetnym prezentem pod choinkę ? mówi Marcin Biernacki, pomysłodawca i wydawca przewodnika.

 

[1] Raport Rynek HoReCa w Polsce 2013. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013-2015


dostarczył infoWire.pl

Źródło Espresso 77 Communications / martabarlak.com. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #CIO   #dla   #IT   #jest