Wiadomości branżowe

Touch – zmysłowa kolekcja od Nespresso

Miłośnicy espresso wiedzą, że oprócz jakości kawy bardzo ważne jest to, w czym ją się podaje i pije. To dlatego inspiracją dla Nespresso – pioniera światowego rynku kawy w kapsułkach - są często prekursorzy takich dziedzin jak moda i design, których marka zaprasza do współpracy. Wszystko po to, by dostarczyć konsumentom maksimum przyjemności z picia kawy. Tak powstała nowa

Miłośnicy espresso wiedzą, że oprócz jakości kawy bardzo ważne jest to, w czym ją się podaje i pije. To dlatego inspiracją dla Nespresso ? pioniera światowego rynku kawy w kapsułkach – są często prekursorzy takich dziedzin jak moda i design, których marka zaprasza do współpracy. Wszystko po to, by dostarczyć konsumentom maksimum przyjemności z picia kawy. Tak powstała nowa kolekcja Touch, stworzona przy współpracy z berlińskim studiem GECKELER MICHELS. Łączy ona przełomowe wzornictwo i elegancję z jakością, będącą cechą rozpoznawczą marki. Duet niemieckich artystów jest szczególnie znany z zestawiania w swoich projektach materiałów o różnych teksturach.

Nowa seria akcesoriów Nespresso komponuje się z innymi produktami marki. Lśniąca, czarna porcelana o prostych liniach, zaprojektowana według obowiązujących trendów, zachwyca wizualnie. Błyszczące oraz matowe wykończenia nawiązują do stylu maszyn Nespresso, podczas gdy dla kształtu filiżanek z jej silikonową podstawą inspiracją była sama kapsułka kawy. ? W kształcie akcesoriów kolekcji Touch chcieliśmy ująć najsilniejszy element identyfikacji Nespresso, jakim jest kapsułka. Gdy ją odwrócimy, wyraźnie widać, że naczynia przypominają jej formę: mają mocny kontur i rozszerzoną górną część – wyjaśniają projektanci David Geckeler i Frank Michels.

Do wykonania kolekcji designerzy wybrali porcelanę w kolorze głębokiej czerni z lśniącym pigmentem, wyjątkowo błyszczącą i nowoczesną. Ma to podkreślać elegancję naczyń, ale i kolor samej kawy i cremy. Wykończyli ją miękkim silikonowym uchwytem o gładkiej teksturze. To właśnie struktura i połączenie użytych materiałów natchnęły projektantów do nadania kolekcji nazwy Touch (ang. dotyk).

Nowa seria filiżanek i kubków nie ma jednak spełniać jedynie funkcji estetycznych ? została zaprojektowana przy ścisłej współpracy z ekspertami sensorycznymi Nespresso, by kawa oddawała w niej pełne bogactwo smaku. Zwężona podstawa zapewnia optymalne rozwinięcie aromatów napoju, a solidna porcelana utrzymuje jego odpowiednią temperaturę. Jednocześnie dzięki zastosowaniu silikonu nie parzy on w ręce, a filiżanki nie wyślizgują się z dłoni.

By usatysfakcjonować miłośników wszystkich wielkości kawy, naczynia z kolekcji Touch dostępne są w czterech rozmiarach: espresso (80 ml) ? 75 zł za 2 filiżanki, lungo (170 ml) i cappuccino (180 ml) ? 80 zł za 2 filiżanki oraz kubki (300 ml) ? 85 zł za 2 sztuki.

Ta nowoczesna seria to must-have dla tych, którzy poszukają stylowego sposobu codziennego delektowania się kawą. Nespresso chce zaskakiwać amatorów ?małej czarnej? nie tylko edycjami limitowanymi kaw, ale także unikalnymi akcesoriami, przenosząc doświadczenie picia kawy na wyższy poziom.

Nową kolekcję Touch odkryć można na nespresso.com oraz w butikach marki, zamówienia można też składać poprzez infolinię.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy