Pomysły Wiadomości branżowe

Wielkie sekrety historii

Teaser

Od tajemnic skrywanych w grobowcach faraonów po aferę Wikileaks ? najnowsza książka Reader?s Digest ?Wielkie sekrety historii? zabierze Cię w podróż po przeszłości pełnej bohaterów, nieprawdopodobnych mistyfikacji, nikczemnych spisków i haniebnych aktów okrucieństwa.

Oszustwa są tak stare jak świat. Pojedyncze osoby, organizacje i rządy wprowadzały w błąd, przechytrzały i oczerniały siebie nawzajem. Zajrzyj za kurtynę i zobacz, jak przez lata maskowano inwalidztwo Franklina Delano Roosevelta. Poznaj prawdę o zagmatwanym spisku na życie Rasputina. Zbadaj sprawę nieudolnego fałszerstwa pamiętników Hitlera i sprawdź, jak dali się na nie nabrać uznani eksperci. Odkryj, jak Chińczycy przez tysiąclecia ukrywali przed światem tajemnicę wytwarzania jedwabiu, zanim mnichom udało się przemycić jaja jedwabników do Konstantynopola.

Autorzy książki ?Wielkie sekrety historii? za główny cel postawili sobie powiedzenie prawdy o ważnych momentach przeszłości i o ludziach, którzy ją tworzyli. Sześć rozdziałów obejmuje wydarzenia z różnych epok i z różnych stron świata. Niektóre teksty dotyczą wielkich problemów historycznych: rewolucji i konfliktów wstrząsających światem, przestępstw przeciw państwu i aktów ludobójstwa, budowania imperiów i polityki międzynarodowej. Inne ukazują jednoosobowe pułapki i mistyfikacje, a także nieprawdopodobne losy ludzi, którzy odcisnęli swoje piętno na losach historii.  

Dzięki książce ?Wielkie sekrety historii? będziesz miał szansę zobaczyć sfałszowane dokumenty oraz falsyfikaty dzieł sztuki, dotrzesz do materiałów, które przez dziesiątki lat były skrywane przed opinią publiczną, obejrzysz unikalne plakaty propagandowe, a na podstawie ujawnionych zdjęć archiwalnych poznasz nowe, zadziwiające fakty. Publikacja napisana została wciągającym, lekkim i zrozumiałym językiem. To literatura faktu ? czyta się ją nie jak książkę historyczną, ale najlepszy kryminał, od którego trudno się oderwać.

Najnowsza propozycja Reader?s Digest została wzbogacona o film DVD ?Największe osiągnięcia ludzkości? ukazujący przełomowe momenty w historii świata, związane z nimi anegdoty, zagadkowe wydarzenia i zaskakujące zwroty akcji.

 

Do kupienia:             

?        w sprzedaży wysyłkowej

?        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

?        za pośrednictwem strony internetowej: www.sklep.digest.pl

tytuł: Wielkie sekrety historii

podtytuł: Poznaj fakty!

autorzy: Jonathan Bastable, Antony Mason, Tony Allan

tytuł oryginału: Great Secrets of History

liczba stron: 288

miejsce wydania: Warszawa

rok: 2013

oprawa: twarda

wymiary: 205×260 mm

wydawca: Tarsago Polska

ISBN: 78-83-7684-141-0

               

CENA: 149, 96 PLN

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy