Wiosenna ?Polska Wita?

Strzelanie z łuku w indiańskiej wiosce, wspinaczka i skoki ze spadochronem, odkrywanie Gór Świętokrzyskich – niezależnie od tego jak lubimy wypoczywać, polska wiosna otwiera przed nami coraz większy wachlarz turystycznych możliwości. Przeczytacie o nich
w nowym numerze magazynu „Polska Wita”.

Wzrost turystycznych możliwości jest owocem coraz mocniejszej rywalizacji – wsi, miasteczek, miast i całych regionów – o względy turystów. Konkurencja jest korzystna dla obu stron, a przy tym przekłada się na coraz lepsze postrzeganie Polski, jako turystycznej alternatywy dla innych krajów Unii Europejskiej. O krajowym pomyśle na sukces w raporcie numeru pisze Paweł Wroński – fotograf, przewodnik górski i zapalony narciarz.

Wiosenny numer magazynu „Polska Wita” obfituje w pomysły spędzenia wolnego czasu, w tym propozycje na spędzenie majówki. Wśród wielu, m.in.: wizyta w Mysłakowicach – miejscowości, w której możemy się poczuć jak w austriackim Tyrolu, podróż do Borysewia – polskiego zoosafari, w którym żyje ponad 300 zwierząt z pięciu kontynentów czy odwiedziny najnowszej z otwartych polskich jaskiń – Jaskini Niedźwiedziej.

Z pewnością godne polecenia są też Kaszuby. Zdaniem Rudiego Schuberth’a, jest to najpiękniejsza kraina w Polsce. Właśnie tu, w małej wsi Otonoga sławny piosenkarz i kabareciarz znalazł swoje miejsce na ziemi. W ilustrowanym zdjęciami, inspirującym materiale Ewy Derlatki, Schuberth opowiada o swoim gospodarstwie – od powstania pomysłu, do jego realizacji.

W obliczu zbliżającego się sezonu wakacyjnego, redakcja magazynu „Polska Wita” nie zapomniała o miłośnikach łączenia turystyki z motoryzacją. W dziale „Moto-turystyka” informacje dla siebie znajdą zwolennicy dwóch i czterech kółek. Dla tych, którzy nie posiadają własnego środka transportu podróż na naszą piękną prowincję może stanowić nie lada wyzwanie. Znikające pociągi i autobusy widma wpisały się już w naszą rzeczywistość. O tym, czy można uniknąć koszmaru, planując podróż w Internecie, dowiemy się czytając obszerny raport Ewy Kadys, która wnikliwie analizuje strony internetowe przewoźników.

Ponadto w kwietniowo-majowym numerze magazynu obszerny test kompaktowych aparatów cyfrowych, idealnych do uwieczniania podróżniczych odkryć oraz wielkanocne propozycje dla kulinarnych podróżników.

 

Authors

Related posts

Top