Pomysły Wiadomości branżowe

Włoskie klimaty

Błogie lenistwo z odrobiną aktywnego wypoczynku, malownicze góry i lazurowe morze, a wszystko skąpane w słonecznych promieniach, otulone delikatnymi podmuchami wiatru oraz okraszone smacznym jedzeniem i aromatycznym winem. Przepis na

Błogie lenistwo z odrobiną aktywnego wypoczynku, malownicze góry i lazurowe morze, a wszystko skąpane w słonecznych promieniach, otulone delikatnymi podmuchami wiatru oraz okraszone smacznym jedzeniem i aromatycznym winem. Przepis na wakacje idealne? Tak! Gdzie? We Włoszech!

Włochy to kraj, którego nie trzeba promować jako idealnego miejsca na spędzenie urlopu. Doceniają go zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i spokojniejszych form rekreacji.

Trentino dla aktywnych

Zgodnie z legendą, po stworzeniu świata stwórcy pozostał malutki kawałek materii. Nie wiedząc, co z nim zrobić, upchnął go pomiędzy górskimi łańcuchami Alp a Dolomitami. W ten sposób powstał północny region Włoch – Trentino. To raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Rzeki, strumienie oraz rwące potoki sprzyjają sportom wodnym. W Dolomitach, powyżej 2500 metrów, leżą wieczne śniegi – idealne do uprawiania sportów zimowych. Na nudę nie będą narzekać też zwolennicy konnych przejażdżek, gry w golfa i tenisa. Jednak największym powodzeniem cieszą się wyprawy rowerowe. Dostępne trasy możemy przemierzać bez końca – coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani rowerzyści. W ramach odpoczynku od fizycznego wysiłku warto wybrać się do Trydentu, stolicy regionu, miasta, o którym mówi się, że jest „klejnotem renesansu w samym sercu Alp”.

W leniwym słońcu Toskanii

Jeżeli aktywny wypoczynek nie jest wymarzoną formą spędzania wakacji – Toskania zaprasza! Lawendowo-słonecznikowe pola, skryte wśród zieleni miasteczka oraz lokalne wina i pyszne przekąski zachęcają do beztroskiego relaksu. Jeżeli jednak uznamy, że warto się poruszać, możemy zdecydować się na spacer po 300 stopniach Krzywej Wieży w Pizie. Toskania uważana jest za miejsce narodzin włoskiego renesansu, dlatego miejsce to z pewnością docenią miłośnicy historii, przechadzając się po uliczkach, po których wcześniej stąpali między innymi: Dante, Michał Anioł, Niccolò Machiavelli czy Leonardo da Vinci.

A to już wiesz?  Prezenty robione mądrze

Kraina Pięciu Ziem

Będąc we Włoszech, warto odwiedzić krainę Pięciu Ziem. Nazwa regionu pochodzi od pięciu przybrzeżnych miejscowości: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Widok miasteczek przyklejonych do skalnych urwisk zapiera dech w piersiach. Kolorowe domy Manaroli i Riomaggiore, klify, bliskość piaszczystych plaż i bogactwo szlaków turystycznych sprawiają, że zapamiętamy ten region na całe życie i będziemy chcieli wracać do Cingue Terre każdego lata. W 1997 roku kraina Pięciu Ziem została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W sercu Italii

Wielu Włochów uważa, że sercem Italii jest Kampania, wymarzone miejsce dla tych, którzy lubią się cieszyć wszystkimi smakami wakacji. Kampania gwarantuje doskonałą pogodę, piękne plaże, fascynujące zabytki i włoską kuchnię w najlepszym wydaniu. Włoskiego „słodkiego życia” skosztujemy na przylegającym do Zatoki Neapolitańskiej półwyspie Sorrento, który słynie ze wspaniałych kurortów i najpiękniejszych widoków we Włoszech. Stamtąd już tylko krótki rejs dzieli nas od wyspy Capri, ulubionego miejsca śmietanki towarzyskiej. Niemniej atrakcyjnie prezentuje się Wybrzeże Amalfitańskie, kwintesencja niebiańskich wakacji, które oszałamia niezwykłymi grotami, wyłaniającymi się z morza klifami i urokliwymi zatoczkami.

Więcej informacji znaleźć można w najnowszym wydaniu magazynu „Witaj w Podróży” oraz na stronie www.witajwpodrozy.pl

***

Witaj w Podróży to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce i na świecie kochają najbardziej. Magazyn zawiera artykuły dziennikarzy-podróżników, którzy pokazują nieznane zakątki świata i Polski, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, dokąd warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach opowiadają również czytelnicy oraz znane osoby.

Magazyn Witaj w Podróży jest również dostępny w Internecie. Pod adresem www.witajwpodrozy.pl znajduje się serwis społecznościowy dla miłośników wędrówek po Polsce i świecie.

Wydawcą magazynu Witaj w Podróży jest wydawnictwo Reader’s Digest.

A to już wiesz?  Monika Starecka nowym Dyrektorem ds. Operacyjnych EY

Do kupienia za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl oraz www.witajwpodrozy.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy