Aktualności Hobby

Rekordowa zbiórka Mennicy Polskiej dla WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową

Data publikacji: 2019-01-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowa zbiórka Mennicy Polskiej dla WOŚP
Kategoria: Hobby

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową hojnością.

Rekordowa zbiórka Mennicy Polskiej dla WOŚP Hobby,  - Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową hojnością.

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzający stoisko Mennicy Polskiej goście wykazali się wyjątkową hojnością. Zebraliśmy aż 41 188,28 złotych, rozdając 7 000 żetonów i 300 okolicznościowych kubków, a na ulicach Warszawy przez cały dzień kwestowało 35 wolontariuszy z Mennicy Polskiej. Ponadto, wyprodukowaliśmy 100 Złotych Serduszek, a licytacja Serduszka z numerem jeden, zakończyła się rekordowo wysoką kwotą 1 200 000 złotych. Całość pieniędzy zebranych podczas 27. Finału pomoże wyposażyć specjalistyczne szpitale dziecięce w całej Polsce.

W tym roku do puszek trafiły datki za blisko 7 000 wyjątkowych żetonów: 4 500 miedzianych egzemplarzy wybijanych ręcznie oraz 2 500 mosiężnych, które uprzednio wytłoczono maszynowo na prasach monetarnych w zakładzie produkcyjnym. Poza mincerskimi wyrobami, zakupiono 300 pamiątkowych kubków ze specjalnie zaprojektowaną na tę okazję grafiką. Pomimo niesprzyjającej pogody stoisko Mennicy Polskiej przez cały finałowy dzień było tłumnie odwiedzane przez młodszych i starszych pasjonatów numizmatyki. Wszyscy goście z zachwytem przyglądali się tradycyjnemu procesowi wybijania miedzianych żetonów. Szczęśliwcy mieli okazję wcielić się w rolę mincerza i samodzielnie wybić unikatowy egzemplarz na specjalnym pieńku. Najmłodsi z nich z wielkim przejęciem zabierali ze sobą niepowtarzalne żetony, które jeszcze przez wiele lat będą przypominać im o okolicznościach ich zdobycia.

Rekordem zakończyła się również licytacja Złotych Serduszek, która już tradycyjnie była jednym z najbardziej emocjonujących elementów Finału. Kwota, za którą wylicytowano Serduszko z numerem jeden osiągnęła wartość 1 200 000 złotych. Razem prestiżowe Złote Serduszka z numerami 1, 2 i 3 przyczyniły się w tym roku do zasilenia Fundacji o ponad 2 250 000 złotych. Zgodnie z trwającą już ponad ćwierć wieku tradycją, cała seria wyjątkowych wyrobów złotniczych została wykonana z biżuterii i kosztowności przekazanych przez darczyńców podczas poprzedniej edycji. Mimo upływu lat ta forma wsparcia Fundacji wciąż cieszy się popularnością szczególnie wśród osób starszych, które okazują wielkie serce oddając nierzadko cenne rodzinne pamiątki.

Tegoroczny Finał zamknął się najwyższą w historii kwotą równą 92 143 798 złotych, a suma pieniędzy zebranych w trakcie wszystkich 27 edycji wydarzenia przekroczyła próg miliarda złotych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hobby
Hashtagi: #Hobby

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy