Rusza jedenasta polska edycja konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku

Teaser

Od 2 kwietnia przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w 11-tej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku. Polska jest w tym roku jednym z 54 krajów organizujących konkurs, którego światowy finał co roku odbywa się w Monte Carlo.

Jury konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku wyróżnia najlepszych twórców firm, charyzmatycznych przywódców biznesowych i innowacyjnych wizjonerów. W 10-letniej historii do konkursu zgłosiło się niemal 700 twórców firm. Z tego grona jury do finału zaprosiło 118 przedsiębiorców, a spośród nich wybrało 10-ciu najlepszych. Łączne przychody wszystkich finalistów konkursu wynosiły ponad 31 mld zł, zatrudniali oni łącznie ponad 70 tys. osób. O 10-ciu dotychczasowych Przedsiębiorcach Roku powstała książka ?Łowcy Milionów?, która stała się bestsellerem.

- Nasz konkurs już od ponad dekady promuje ducha polskiej przedsiębiorczości, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Uczestnicy konkursu to wyjątkowi ludzie stanowiący o poziomie polskiego biznesu. Są źródłem inspiracji dla młodszego pokolenia przedsiębiorców oraz rozwijających się firm reprezentujących różne branże. Kandydaci pokazują niespożytą energię polskiego biznesu i rosnącą innowacyjność naszej gospodarki, promując przy tym swoje firmy, produkty i usługi. Dzięki konkursowi nawiązują też unikalne relacje biznesowe w kraju i za granicą ? mówi Barbara Górska, Dyrektor konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 14 czerwca br wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Kandydaci mogą zgłaszać swój udział w trzech kategoriach konkursowych: Produkcja, Usługi, Nowy Biznes. W kategorii Nowy Biznes szansę na wygraną mają młode innowacyjne firmy, których działalność nie przekracza pięciu lat. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu, w tym przyznanie tytułu Przedsiębiorcy Roku 2013, nastąpi w listopadzie br podczas uroczystej Gali Finałowej, która będzie transmitowana przez dwie stacje telewizyjne: TVN24 i TVN CNBC.

Oceniając kandydatów, grono jurorskie w pełni niezależne od Ernst & Young, weźmie pod uwagę m.in. takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym dana firma funkcjonuje. Jurorzy dokonają wyboru również w oparciu o kryteria pozaekonomiczne, takie jak: pasja, determinacja, wizja, etyka, czy zaangażowanie w przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności. 

W skład niezależnego od Ernst & Young Jury wchodzą wybitne osobistości polskiego biznesu oraz zwycięzcy minionych edycji konkursu:

  • Jan Krzysztof Bielecki ? Przewodniczący Jury, Przewodniczący Rady Gospodarczej  przy Prezesie Rady Ministrów  
  • Leszek Czarnecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding   
  • Andrzej Dębowski - Prezes DIE Inwestycje 
  • Ryszard Florek - Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO
  • Michał Kiciński i Marcin Iwiński -  Przedsiębiorcy Roku 2008, twórcy firmy CD Projekt
  • Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Piotr Mikrut - Przedsiębiorca Roku 2009, Prezes Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka
  • Krzysztof Pawiński - Przedsiębiorca Roku 2011, Prezes Grupy Maspex Wadowice
  • Ewald Raben - Przedsiębiorca Roku 2012, Prezes Grupy Raben 
  • Jacek Siwicki - Prezes Enterprise Investors

„Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku byli Krzysztof Pawłowski (Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu), Zbigniew Sosnowski (Kross), Tadeusz Winkowski (Quad/Graphics), Maciej Duda (Polski Koncern Mięsny DUDA), Dariusz Miłek (CCC), Michał Kiciński i Marcin Iwiński (CD Projekt), Piotr Mikrut (Śnieżka), Ryszard Florek (FAKRO) Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex) oraz Ewald Raben (Grupa Raben).

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs realizowany jest od 1986 roku i obecnie zwycięzcy lokalnych edycji wybierani są w ponad 50-ciu krajach świata. W tym roku w światowym finale konkursu w Monte Carlo Polskę reprezentować będzie Przedsiębiorca Roku 2012, Ewald Raben, Prezes Grupy Raben. 

Partnerzy konkursu: PKO BP, PKN Orlen, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Gazeta Wyborcza, Harvard Business Review Polska, Radio PiN, TVN24. Parterem strategicznym jest TVN CNBC.

 Więcej informacji na stronie: www.przedsiebiorcaroku.pl

 

 

 

O Ernst & Young

Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. EY w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ernst & Young jest audytorem największej liczby spółek w Polsce według Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej 2013. W 2013 roku firma EY zdobyła tytuł Najlepszej Firmy  Doradztwa Podatkowego w VII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Jest też najlepszym doradcą ds. fuzji i przejęć wg Financial Times. W badaniu Universum Students Survey Ernst & Young została uznana Idealnym Pracodawcą.

Więcej informacji na: www.ey.com/pl

< 238230" >
Źródło Ernst & Young. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top