Wiadomości branżowe

Europa od A do Z – nowość wydawnictwa Reader?s Digest

Europa od A do Z to wszystko, co chcesz lub powinieneś wiedzieć o Europie: najważniejsze i najpiękniejsze miejscowości, najbardziej interesujące krainy historyczne i geograficzne, wyspy, półwyspy i jeziora, doliny i wyżyny, masywy górskie i niedostępne szczyty, przełęcze, tunele, plaże i kanały. Cała Europa zawarta w jednym przepięknie ilustrowanym tomie, wzbogaconym mapami państw i fotografiami najciekawszych obiektów.

Co można znaleźć pod dnem Morza Adriatyckiego? Gdzie w Europie znajduje się wielka farma krokodyli? Kiedy rozwinęła się najstarsza na terenie Europy kultura? Ile mostów ma stolica Holandii? Jaką rekordową temperaturę odnotowano w Ust-Szangor, najzimniejszym miejscu Europy? Które państwo może pochwalić się największą liczbą uczelni w Europie? W ilustrowanej encyklopedii Europa od A do Z znajdziemy odpowiedź na te i tysiące innych pytań.

Europa od A do Z to niezastąpiony przewodnik po starym kontynencie: 400 pasm górskich, gór, wzgórz, wzniesień i jaskiń, 170 obiektów historycznych, ruin i zabytków sakralnych, 180 jednostek administracyjnych różnych szczebli: okręgi autonomiczne, kraje związkowe, województwa, 150 parków narodowych, obszarów leśnych i krain etnograficznych, 2270 stolic, miast i mniejszych miejscowości, 45 nizin, równin, dolin, 480 mórz, rzek, kanałów, jezior, zbiorników wodnych, 295 wysp, półwyspów, zatok i przylądków.

Dzięki alfabetycznemu układowi haseł czytelnik łatwo i szybko znajdzie to, czego szuka. Przejrzyste zestawienia pozwolą spojrzeć na dane zagadnienie z innej perspektywy. Praktyczne tabele usystematyzują i poszerzą naszą wiedzę. Kolorowe zdjęcia przybliżą najciekawsze i najpiękniejsze miejsca i obiekty w Europie. Aktualne mapy ponad 60 państw i terytoriów europejskich pozwolą odnaleźć niemal każde miejsce, a flagi i godła państwowe mogą okazać się niezastąpioną pomocą dla studentów.

Europa od A do Z to ciekawa encyklopedia, a zarazem niezwykły przewodnik geograficzno-turystyczny po naszym kontynencie. To niezbędne kompendium wiedzy o Europie dla całej rodziny.

 

autor: Jerzy Kwiatek

tytuł: Europa od A do Z

tytuł oryginału: Europa od A do Z 

język oryginału: polski 

liczba stron: 536 

miejsce wydania: Warszawa 

rok wydania: 2010 

oprawa: twarda 

wymiary: 21,3 x 27,6 cm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-064-2

Cena: 149,95 PLN

 

Premiera: listopad 2010 r.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy