Wiadomości branżowe

EY najbardziej atrakcyjnym pracodawcą wśród firm świadczących profesjonalne usługi na świecie w rankingu Universum

Drugi raz z rzędu firma doradcza EY została uznana za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę wśród firm świadczących profesjonalne usługi w globalnym rankingu Universum. W zestawieniu najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii Biznes utrzymała pozycję sprzed roku, ustępując miejsca tylko firmie Google. Globalne badanie Universum przeprowadzane jest co roku wśród

Drugi raz z rzędu firma doradcza EY została uznana za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę wśród firm świadczących profesjonalne usługi w globalnym rankingu Universum. W zestawieniu najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii Biznes utrzymała pozycję sprzed roku, ustępując miejsca tylko firmie Google.

Globalne badanie Universum przeprowadzane jest co roku wśród studentów kierunków biznesowych najlepszych uczelni, w 12 największych pod względem PKB krajach świata. – EY doskonale rozumie, co jest ważne dla młodych, utalentowanych osób w planowaniu ich kariery zawodowej. Dzięki konsekwentnemu i aktywnemu komunikowaniu się z właściwie dobraną grupą docelową firma doradcza EY zajęła pierwsze miejsce w kategorii firm świadczących profesjonalne usługi i drugie w rankingu ?World?s Most Attractive Employer? w kategorii biznes 2014 ? tłumaczy Petter Nylander, Globalny Prezes Universum.– Naszym celem jest budowanie lepiej funkcjonującego świata. Jest to cel wszystkich naszych 190 tysięcy pracowników. Inwestujemy w najlepszych ludzi i staramy się rozwijać liderów, którzy budują najbardziej efektywne zespoły na całym świecie. To dla nas zaszczyt, że ponownie znaleźliśmy się na szczycie tak prestiżowego rankingu, ponieważ zależy nam na tym, by ciągle budować naszą markę w oparciu o kompetencje naszych ludzi ? dodaje Mark Weinberger, Globalny Prezes EY.

To, co szczególnie podkreślali uczestnicy tegorocznej edycji, to znaczenie kreatywnego i dynamicznego środowiska pracy. Inne czynniki, które decydują o pozycji firmy to postrzeganie marki, możliwość rozwoju zawodowego, a także warunki zatrudnienia.

EY jest pracodawcą numer jeden także w Polsce

EY co roku zdobywa uznanie także wśród polskich studentów. Trzeci raz z rzędu firma doradcza została uznana Pracodawcą Roku w rankingu AIESEC. Jest to badanie przeprowadzone wśród studentów kierunków ekonomicznych z 39 uczelni wyższych w całej Polsce. W tegorocznej edycji rankingu ?Idealny Pracodawca? Universum firma EY Polska zdobyła również pierwsze miejsce spośród firm z tzw. Wielkiej Czwórki. Przyszli prawnicy docenili także EY jako pracodawcę w kategorii prawo. Dodatkowo w badaniu ELSA Poland EY Polska i kancelaria EY Law zostały uznane za najbardziej znane i najbardziej pożądane miejsca pracy w swoich kategoriach ? odpowiednio jako firma doradcza i kancelaria prawna.

– Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny firma doradcza EY w skali globalnej znalazła się na podium wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Studenci podkreślają znaczenie środowiska pracy. W Polsce staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Stopniowo w naszych biurach wprowadzamy projekt ?Workplace of the Future?, który ma zapewnić jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy. Dzięki nowej, jasnej przestrzeni wyposażonej w nowe technologie i kreatywne rozwiązania mamy nadzieję, że naszym zespołom będzie się pracowało jeszcze wygodniej niż do tej pory. Dodatkowo od ponad dwóch lat w firmie funkcjonuje program EY Care & Wellness, w ramach którego pracownicy mogą korzystać z masaży w pracy, czy jeść owoce sezonowe a także uprawiać sporty. Z myślą o naszych pracownikach opracowaliśmy również unikatowy program rozwoju zawodowego i indywidualnego ? EYU oparty na trzech filarach wiedzy, doświadczeniu oraz coachingu ? mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY.

Czołowe miejsce w rankingach to także efekt systematycznego budowania marki pracodawcy wśród studentów. Co roku firma organizuje konkursy dla osób zainteresowanych doradztwem transakcyjnym i podatkowym. W październiku ruszają kolejne edycje EYe on Tax oraz EY Financial Challenger. ? Dzięki tym konkursom pokazujemy studentom, na czym w przyszłości może polegać ich codzienna praca. W czasie poszczególnych etapów rozwiązują zadania z zakresu fuzji i przejęć, czy case?ów podatkowych. Nagrodami w konkursie są między innymi odpłatne praktyki. W ubiegłym roku w szranki stanęło prawie 1200 drużyn ? mówi Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY.


dostarczył infoWire.pl

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy