Aktualności Hobby

Przylądek Arkadia – tętniące życiem serce Poznania

Data publikacji: 2019-08-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przylądek Arkadia – tętniące życiem serce Poznania
Kategoria: Hobby

Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta.

Przylądek Arkadia – tętniące życiem serce Poznania Hobby,  - Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta.

Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta. Z myślą o pasjonatach latynoskich i kubańskich rytmów w każdy piątek sierpnia organizowane będą spotkania „Salsa na Przylądku”. A we wszystkie niedziele miesiąca wraz z „Milonga Open Air” chętni zatańczą „pod chmurką” namiętne tango. Oczywiście nie zabraknie również atrakcji dla małych pasjonatów zabaw i eksperymentów. W każdą sobotę sierpnia w ramach projektu „Kolorowy plac zabaw” na dzieci będzie czekać wiele zajęć i atrakcji.

 

Salsa na Przylądku 
16, 23, 30 sierpnia, godz. 20:00 – 2:00 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

W każdy piątek Przylądek Arkadia zamienia się w małą roztańczoną Hawanę. Zuzanna Gumpert wraz grupą tanecznych zajawkowiczów prowadzi lekcje na świeżym powietrzu w ramach cyklu „Salsa na Przylądku”. Podczas zajęć królują gorące kubańskie rytmy. Dla początkujących przewidziano lekcje pokazowe z nauką podstawowych kroków salsy i tradycyjnego kubańskiego tańca – son. Podczas imprezy odbywają się animacje oraz Rueda de Casino – salsa wykonywana w kręgu przez co najmniej dwie pary. Pasjonaci tańca oraz wszyscy, którzy chcą spędzić wieczory na doskonałej zabawie powinni wpisać do kalendarzy te sierpniowe spotkania.

 

Kolorowy plac zabaw czyli lato z TKOPD 
17, 24,31 sierpnia, godz. 12:30 – 15:00 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

Każdą sierpniową sobotę mali poznaniacy spędzą na grach, eksperymentach i zabawach. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu (TKODP) oraz Empik w ramach wspólnego projektu „Kolorowy plac zabaw” przygotowali zajęcia, które służą poszerzaniu wiedzy oraz rozbudzaniu pasji.

17 sierpnia do Przylądka Arkadia zawita Mały Inżynier, który prowadzi „Laboratorium slime”, czyli pełne humoru i nietypowych wyzwań zajęcia dla młodych glutologów (7-12 lat). Dzieci będą miały okazję stworzyć własnego, unikatowego gluta o niezwykłych właściwościach. Poznają tajne receptury, samodzielnie wyprodukują gluta pożerającego magnes oraz ciągnące mydełka, glutkową gumę balonową i inne, jedyne w swoim rodzaju slimy. Podczas innych spotkań z cyklu dzieci będą mogły nauczyć się także podstaw tańców balfolkowych oraz posłuchać bajek.

Milonga Open Air 
18, 25 sierpnia, godz.19:00 – 22:30 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

Sierpniowa „Milonga Open Air” trwa w najlepsze. Dzięki inicjatywie Iwony Piwońskiej – instruktorki tańca ze szkoły „Tango La Vida”, pasjonatów milongi oraz Empiku, poznaniacy w każdy niedzielny wieczór mogą tańczyć tango pod gwiazdami. Uczestniczące w imprezie pary mogą liczyć na wsparcie instruktorów. Prowadzący udowodnią, że milonga to nie tylko fenomenalny taniec, ale też dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i świetna okazja do poznawania nowych ludzi. Przez 3,5 godziny uczestnicy odkryją uroki tanga, a dzięki porywającym rytmom i dźwiękom przeniosą się myślami na klimatyczne ulice Buenos Aires. Milonga Open Air to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów sensualnego tańca z Argentyny. 

W załączeniu przesyłam komunikat prasowy oraz grafiki. Będę wdzięczna za podzielenie się informacją na łamach Państwa strony. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu.  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hobby
Hashtagi: #Hobby

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby