Aktualności Hobby

Regionalne eliminacje konkursu Caffè Vergnano Best Barista w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 2019-10-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Regionalne eliminacje konkursu Caffè Vergnano Best Barista w Tarnowskich Górach
Kategoria: Hobby

Zostań najlepszym baristą i wygraj prestiżowe szkolenie we Włoszech. Ruszyły kolejne eliminacje konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019

Regionalne eliminacje konkursu Caffè Vergnano Best Barista w Tarnowskich Górach Hobby,  - Zostań najlepszym baristą i wygraj prestiżowe szkolenie we Włoszech. Ruszyły kolejne eliminacje konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019

Już 4 października w Tarnowskich Górach odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Caffè Vergnano Best Barista 2019, w którym nagrodą główną jest tygodniowe szkolenie we Włoszech. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski. Uczestnicy rozpoczną swe zmagania o godzinie 10:00 w pracowni kawy Coffee – Brothers zlokalizowanej na ulicy Tylnej 12.

To już piąta edycja prestiżowego konkursu. Jednak po raz pierwszy konkurs przybrał nową otwartą formułę. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich baristów, niezależnie od marki kawy z którą pracują. Aby zgłosić się do eliminacji w Tarnowskich Górach, wystarczy wysłać maila na adres: [email protected] Konkurs ten jest idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności baristycznych, zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania osób o podobnych zainteresowaniach.

– Caffè Vergnano Best Barista to dla nas prestiżowy projekt, który prowadzimy równolegle w wielu krajach. Ubiegłoroczna edycja, jak i wszystkie wcześniejsze polskie odsłony wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem baristów i stały na bardzo wysokim poziomie. Pasja zawodników, zamiłowanie do eksperymentowania i przede wszystkim miłość do kawy – to wszystko znajduje odzwierciedlenie w pracy uczestników konkursu – mówi Damian Burgess, dyrektor naczelny Akademii Kawy Caffè Vergnano.

Zadaniem uczestników podczas eliminacji do finału konkursu, będzie przygotowanie 8 napojów i zaprezentowanie ich ekspertom. Bariści będą musieli zaparzyć dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa stworzone przez siebie drinki na bazie kawy. Jury będzie zwracać uwagę nie tylko na technikę wykonania, ale także na jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również sposób pracy uczestników oraz prezentacja wykonanych kaw i drinków. Bariści będą mieli możliwość przedstawienia siebie i swojej wiedzy o świecie kawy, a także opowiedzenia skąd wzięła się u nich pasja parzenia kawy.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Tarnowskich Górach otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu otrzyma tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019. Na finalistę czeka tygodniowy wyjazd do Włoch, podczas którego weźmie on udział w prestiżowym szkoleniu prowadzonym w Akademii Vergnano, pierwszym miejscu z certyfikatem SCA Premier Training Campus we Włoszech. 

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji i zdobywcą tytułu Best Barista 2018 został Tomasz Łój, pracujący na co dzień w Nadwiślańska Resto & Vodka Bar w Krakowie.

-Tydzień spędzony w Akademi Vergnano i udział w jednym z najbardziej prestiżowych szkoleń dla baristów był dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Miałem okazję odkryć na nowo, zarówno te tradycyjne, jak i innowacyjne metody na wyciągnięcie z kawy najlepszego smaku i aromatu. Szkolenia w takim miejscu to również niepowtarzalna okazja dla każdego baristy, aby poznać najlepszych włoskich ekspertów i czerpać z ich doświadczenia – mówi Tomasz Łój, Caffè Vergnano Best Barista 2018.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszeń do eliminacji w Tarnowskich Górach należy dokonywać mailowo na adres: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hobby
Hashtagi: #Hobby

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby