Sposób na

Sposób na dobrą herbatę

English Breakfast ? angielska klasyka w polskich filiżankach

O wartości herbaty świadczy nie tylko bogactwo jej odmian, lecz także możliwość tworzenia wyjątkowych mieszanek, które dzięki odpowiedniemu połączeniu zyskują dodatkowe atuty: od walorów smakowych po właściwości skoncentrowane na optymalnym działaniu. Jedną z takich mieszanek jest stworzona z kompozycji dwóch rodzajów herbat czarnych ? Assam i Ceylon ? herbata o nazwie English Breakfast, która właśnie pojawiła się w asortymencie Czasu na Herbatę.

Picie herbaty kojarzy się głównie z chwilą wytchnienia, odpoczynkiem, relaksem. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje mnóstwo gatunków tej rośliny o odmiennym działaniu. Herbata zielona znakomicie pobudza i orzeźwia, czarna zapobiega próchnicy i wzmacnia naczynia krwionośne, czerwona działa odchudzająco dzięki wspomaganiu procesu trawienia. Na tym się nie kończy. Czasem, zamiast po kubek wypełniony po brzegi czarna kawą, warto zaparzyć sobie odpowiedni rodzaj herbaty, który silniej i w zdrowszy sposób pobudzi do działania, nie pozwalając by zawładnęło nami uczucie senności.

Smak English Breakfast określany jest jako mocny, intensywny i bogaty. Najczęściej przygotowuje się ją w szczególny sposób ? z dodatkiem mleka i cukru. Nie można jednak mylić jej z napojem znanym w Polsce pod nazwą ?bawarka?, ponieważ w jego przypadku jednym z głównych składników nie jest gotowa herbata, a tylko jej esencja. Nazwa ? ?English Breakfast? – nie wzięła się bynajmniej z pochodzenia tej ciekawej mieszanki. Jej źródeł należy szukać w Ameryce Północnej, za twórcę przyjmując kupca herbaty z Nowego Jorku, Richarda Daviesa, żyjącego w czasach kolonialnych, w XIX wieku. Dziś English Breakfast kojarzy się głównie z obfitym i kalorycznym angielskim śniadaniem, z którym dobrze komponuje się mocny smak czarnej herbaty, w zależności od upodobań złagodzony preferowaną ilością mleka.

English Breakfast proponowana przez Czas na Herbatę ma klasyczny, ponadczasowy smak, który niczym się różni się od tego, który prawie dwieście lat temu zachwycił Daviesa. Intensywny aromat, smak i właściwości sypanej herbaty dodadzą energii rankiem i pozwolą zrelaksować się wieczorem. Herbata ta doskonale sprawdzi się w asyście kandyzowanego imbiru, który również znajdziemy w ofercie Czasu na Herbatę.

English Breakfast, mieszanka herbat czarnych: Assam TGFOP Dekorai i Ceylon High Grown OP. Cena: 17,50 zł /100 g

Możliwość zakupienia herbat i innych produktów na stronie: www.czasnaherbate.net i na www.herbata.net.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy