Polacy zbyt rzadko mówią ?kocham cię? – wyniki światowego sondażu ?Reader?s Digest?

Sondaż „Z jednym pytaniem dookoła świata“ Reader’s Digest wykazał, że w wyrażaniu uczuć Polacy bardzo różnią się od mieszkańców innych krajów. Redakcje kilkunastu wydań tego miesięcznika pytały, jak często mówisz swojej drugiej połowie „kocham cię“. W większości krajów 50% lub więcej ankietowanych deklarowało, że codziennie. Polska znalazła się daleko w tyle – tylko 29% z nas mówi „kocham cię“ każdego dnia.

Jednak 45% Polaków mówi te słowa raz w tygodniu lub miesiącu. Tylko Chorwaci mają podobne zwyczaje. Nawet nasi „bratankowie“ Węgrzy są bliżej reszty świata niż naszych wyników (50% Węgrów mówi „kocham cię“ codziennie).

Czy to tylko sprawa słów? Niektórzy z ankietowanych w Polsce mówili, że samo spojrzenie wystarczy, by wyrazić miłość. Może jednak choćby z okazji walentynek warto się nad tym zastanowić? Może warto nie żałować sobie czułych słów?

 

Miesięcznik „Reader’s Digest”, (www.readersdigest.com), najpopularniejsze czasopismo na świecie, ukazuje się w 50 wydaniach, w 21 językach i trafia do około 70 milionów czytelników na całym świecie. Każde wydanie jest opracowywane lokalnie dla miejscowych odbiorców. Miesięcznik pokazuje to, co w ludziach najlepsze i przedstawia świat w całej jego różnorodności. W każdym numerze można znaleźć frapujące relacje reporterskie ze stron dalekich i bliskich, porcję humoru, rady z wielu dziedzin, w tym szczególnie na temat zdrowia, ciekawe historie z życia wzięte i wiele, wiele więcej. Miesięcznik należy do Reader’s Digest Association, światowej wielobranżowej firmy medialnej i marketingowej, która inspiruje i łączy czytelników na całym świecie. Siedziba RDA mieści się w Pleasantville, w stanie Nowy Jork w USA.

Authors

Related posts

Top