Pomysły Wiadomości branżowe

1001 sposobów powrotu do zdrowia. Praktyczny poradnik, jak szybko odzyskać siły

Wypadki, zabiegi chirurgiczne, poważne choroby i codziennie dolegliwości mogą dotknąć każdego. „1001 sposobów powrotu do zdrowia” to obszerny poradnik pełen naukowo potwierdzonych porad dotyczących opieki nad cierpiącymi na

Wypadki, zabiegi chirurgiczne, poważne choroby i codziennie dolegliwości mogą dotknąć każdego. „1001 sposobów powrotu do zdrowia” to obszerny poradnik pełen naukowo potwierdzonych porad dotyczących opieki nad cierpiącymi na wszelkie często występujące choroby i dolegliwości.

Jak opiekować się chorym dzieckiem lub osobami w podeszłym wieku? Jak leczyć choroby odpowiednią dietą, snem, lekami, fizjoterapią? W jaki sposób działają zażywane przez nas leki? 1001 sposobów powrotu do zdrowia to 352 strony wypełnione cennymi poradami ekspertów, a także ponad 200 kolorowymi zdjęciami, ilustracjami i diagramami.

1001 sposobów powrotu do zdrowia to propozycja dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w procesie rekonwalescencji, zarówno własnym, jak i swoich najbliższych. To wyjątkowy poradnik, który ułatwia powrót do zdrowia w przypadku wielu drobnych dolegliwości, a także poważnych schorzeń. W książce znajdziemy zalecenia pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych specjalistów, którzy zawodowo pomagają chorym wrócić do zdrowia.

Książka podzielona została na trzy części. W pierwszej, Jak zadbać o powrót do zdrowia, szczegółowo omówione zostały cztery filary zdrowia – kluczowe aspekty trybu życia, które odgrywają w procesie rekonwalescencji istotną rolę: nastawienie, dieta, aktywność fizyczna oraz sen.

Droga do odzyskania zdrowia to tytuł drugiej części książki, w której znajdziemy porady ekspertów lekarzy, pielęgniarek i osób na co dzień opiekujących się chorymi. Z części tej dowiemy się między innymi, jak zwalczać powszechne dolegliwości, przyspieszyć gojenie ran, szybciej wrócić do sprawności ruchowej. Autorzy nie zapomnieli również o bardziej poważnych dolegliwościach, jak cukrzyca, choroby serca, udar mózgu, nowotwory.

W kolejnych rozdziałach tej części czytelnik znajdzie też odpowiedzi na pytania, w jaki sposób powinniśmy zachować się przed i po operacji, jak poradzić sobie z bólem, jak przezwyciężyć problemy psychiczne w walce z chorobą, a także wiele cennych porad dotyczących opieki nad dziećmi oraz osobami starszymi.

A to już wiesz?  Cybermanipulacje, fake newsy, przejmowanie urządzeń – sztuczna inteligencja na celowniku przestępców

W trzeciej, ostatniej części książki, Jak osiągnąć maksymalne korzyści z zażywania leków, zamieszczone zostały listy głównych grup leków (na receptę i bez recepty) przeznaczonych do leczenia chorób omówionych w książce.

Książka 1001 sposobów powrotu do zdrowia opiera się na najnowszych odkryciach w dziedzinie medycyny oraz zaleceniach Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Do kupienia:             

·        w sprzedaży wysyłkowej

·        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

·        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa

·        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

 

tytuł: 1001 sposobów powrotu do zdrowia

podtytuł: Praktyczny poradnik, jak szybko odzyskać siły

autorzy: praca zbiorowa

tytuł oryginału: 1001 Great Ways to Get Better

liczba stron: 352

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2012

oprawa: twarda

wymiary: 26 x 20,5 cm

wydawca: Reader’s Digest

ISBN: 978-83-7684-038-3

 

PREMIERA:  9 stycznia 2012                  

CENA:           129,96 PLN

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy