Wiadomości branżowe

Nie musisz chorować – nowość Reader?s Digest

25% - o tyle średnio wzrasta płodność kobiet, które przyjmują codziennie 750 mg witaminy C. 30% - o tyle możemy zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na astmę, jedząc ryby raz w tygodniu. 600% - o tyle można zredukować bolesne skurcze

25% – o tyle średnio wzrasta płodność kobiet, które przyjmują codziennie 750 mg witaminy C. 30% – o tyle możemy zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na astmę, jedząc ryby raz w tygodniu. 600% – o tyle można zredukować bolesne skurcze miesiączkowe, zażywając przed i w trakcie trwania okresu witaminę E. Książka Nie musisz chorować pokazuje, jak łatwo można wykorzystać najnowszą wiedzę, żeby nie musieć obawiać się udaru, nowotworu, choroby wieńcowej, cukrzycy i wielu innych chorób.

Jakie smaczne ziarna pomogą nam zachować dobry słuch? Jak pozostać zdrowym, kiedy ktoś z domowników zachoruje na grypę? Co jeść, aby zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na chorobę Alzheimera? Jak o połowę zmniejszyć prawdopodobieństwo nowotworu okrężnicy?

Około połowy dorosłych ludzi cierpi przynajmniej na jedną chorobę przewlekłą. Większość tych chorób to jednak przypadłości, którym można zapobiegać. Autorzy książki Nie musisz chorować zasięgnęli opinii ponad setki lekarzy, specjalizujących się w profilaktyce medycznej. Specjaliści szacują, że około 60 % przypadków przewlekłych chorób można uniknąć. W książce Nie musisz chorować zawarto szczegółowe plany profilaktyki ponad 90 najróżniejszych chorób, od zgagi po nadciśnienie, od przeziębienia po nowotwory.

Książka Nie musisz chorować zawiera alfabetyczny przegląd najważniejszych chorób i dolegliwości. Poprzedza je część poświęcona zagadnieniom nowej profilaktyki, w której znajdziemy również test, dzięki któremu dowiemy się, na ile zdrowy jest nasz styl życia. W publikacji odnajdziemy również wiele przepisów na dania, które pomagają w zapobieganiu chorobom; wśród nich m.in. sałatka z kapusty pekińskiej z sosem z orzeszków ziemnych, penne z orzechowo- pietruszkowym pesto i zieloną fasolą, czy paella z brązowego ryżu.

Książkę zamyka rozdział poświęcony objawom, których nie powinno się lekceważyć, jak na przykład bóle głowy, bóle brzucha, duszność, drętwienie i mrowienie. Szczegółowo omówiono w nim również możliwe przyczyny wystąpienia objawów, a także zalecane reakcje.

Nie musisz chorować to doskonały poradnik w zakresie profilaktyki zdrowotnej, który podpowiada, jak uchronić się przed chorobami w prosty sposób.

tytuł: Nie musisz chorować

autorzy: Debra Gordon, Timothy Gower, Sari Harrar, Alice Kelly

tytuł oryginału: Disease Free

liczba stron: 416

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2011

oprawa: twarda

wymiary: 200 x 260 mm

wydawca: Reader’s Digest Przegląd Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-7684-096-3

Cena: 129, 96 PLN

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy