Wiadomości branżowe

Siódma edycja Energa Athletic Cup ? czas, start!

Droga na stadiony świata rozpoczyna się w Gdyni! Już w sobotę swoje pierwsze kroki postawią w ich kierunku młodzi lekkoatleci z Pomorza, Warmii i Mazur. Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zainaugurują kolejną edycję programu Energa Athletic Cup realizowanego w ramach programu Energa Sport. Rywalizacja i sportowe emocje – już jutro w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i

Droga na stadiony świata rozpoczyna się w Gdyni! Już w sobotę swoje pierwsze kroki postawią w ich kierunku młodzi lekkoatleci z Pomorza, Warmii i Mazur. Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zainaugurują kolejną edycję programu Energa Athletic Cup realizowanego w ramach programu Energa Sport. Rywalizacja i sportowe emocje ? już jutro w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Marcin Lewandowski, Anna Rogowska czy Marcin Urbaś ? wszystkie gwiazdy polskiej lekkoatletyki rozpoczynały kiedyś swoją karierę. Być może debiutowali na zawodach podobnych do tych, które jutro zostaną rozegrane w hali przy ul. Olimpijskiej 5. Kto wie ? może ci, którzy w sobotę będą rywalizować w hali GOSiR, za kilkanaście lat również dołączą do panteonu sław polskiego sportu?

– Jako niezawodna firma zaangażowana społecznie, działająca na skalę ogólnopolską, czujemy się odpowiedzialni za wspieranie polskiego sportu wśród dzieci i młodzieży ? mówi Piotr Mojsiuszko z Grupy Energa. – Wiemy, jak ważny jest prawidłowy rozwój fizyczny, jak pozytywnie kształtuje osobowość i charakter młodych ludzi. Dotychczasowe edycje programu przyniosły wymierne tego dowody.

Projekt Energa Athletic Cup, odbywający się w ramach programu Energa Sport, to szkolenie i seria zawodów lekkoatletycznych, w których biorą udział uczniowie klas IV ? VI szkół podstawowych oraz klas I ? III w gimnazjach. Jutrzejsza impreza otworzy sezon zmagań halowych. Udział w inauguracyjnych zawodach Energa Athletic Cup będzie dla wielu młodych ludzi pierwszym sportowym testem w profesjonalnym otoczeniu ? na bieżni, przy dopingu kibiców.

Zarówno dziewczęta, jak i i chłopcy ścigać się będą w biegach na 50, 600 i 1000m, skakać wzwyż i rzucać piłką lekarską. Czołowa trójka zawodników w każdej z konkurencji otrzyma medale oraz pamiątkowe dyplomy. Początek zmagań o godzinie 11:00 w hali lekkoatletycznej GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło ENERGA Sport. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Barcelona lub Hawaje ? jarmarki bożonarodzeniowe pod palmami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy