Wiadomości branżowe

Czy na pewno wiesz, gdzie jest teraz Twoja druga połowa?

Jeśli tak sądzisz, to może jesteś w błędzie. Sondaż przeprowadzony przez 17 redakcji miesięcznika Reader’s Digest w różnych krajach wykazał, że ludzie na świecie najczęściej kłamią swoim partnerom właśnie na temat miejsca swojego pobytu, a nie – pieniędzy czy seksu. Najmniej pewnym odpowiedzi na „gdzie jesteś, kochanie?” można być w Rosji. Tam aż 62% respondentów deklarowało, że zdarzyło im się kłamać w takiej sytuacji. Czy ma to związek z rekordową liczbą rozwodów w tym kraju?

Powszechne przekonanie, że seks to sfera, gdzie zdarza się wiele kłamstw, sprawdziło się tylko w nielicznych zakątkach świata. To Niemcy, Włochy, Francja z… Polską na czele (aż 33% naszych rodaków wskazało na ten rodzaj kłamstw). Ale najbardziej grząski grunt dla Polaków to tematy związane z pieniędzmi. W innych krajach zajmowały one zwykle drugie miejsce. Tylko w Polsce i Malezji najwięcej kłamstw dotyczy tej sfery. U nas 36% respondentów zdarzyło się skłamać partnerowi na ten temat. Ale w Malezji aż 51%. Czy to niewinne kłamstwa (np. była wyjątkowa promocja!) pozwalające uniknąć kłótni? Czy coś, co może podważyć wzajemne zaufanie? Ale czy całkowita szczerość jest w ogóle możliwa?

Miesięcznik Reader’s Digest to najpopularniejszy magazyn na świecie, który co miesiąc trafia do niemal 80 milionów czytelników. Ukazuje się w 50 krajach i 21 językach. To magazyn o różnorodnej tematyce – od zdrowia, ekologii, po egzotyczne podróże i pasjonujące historie z życia.
Wydawnictwo Reader’s Digest jest częścią The Reader’s Digest Association, Inc. (www.rd.com), światowego wydawnictwa, które jest liderem marketingu bezpośredniego i tworzy książki, nagrania muzyki, wideo i publikacje w Internecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie polskiej edycji www.digest.pl

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy