Wiadomości branżowe

Jak fotografować Superksiężyc?

Na początku września – już po raz trzeci tego lata – będziemy mogli obserwować superpełnię Księżyca. Jutrzejsza pełnia będzie jedną z największych i najjaśniejszych w 2014 roku – będzie to więc doskonała okazja, by wzbogacić albumy o naprawdę wyjątkowe zdjęcia.Z tej okazji, brytyjski oddział Samsung

Na początku września ? już po raz trzeci tego lata ? będziemy mogli obserwować superpełnię Księżyca. Jutrzejsza pełnia będzie jedną z największych i najjaśniejszych w 2014 roku ? będzie to więc doskonała okazja, by wzbogacić albumy o naprawdę wyjątkowe zdjęcia.

Z tej okazji, brytyjski oddział Samsung Electronics przygotował krótki poradnik z instrukcją, jak uzyskać doskonałe ujęcia z obserwacji nieba. Warto poświęcić więc chwilę aby zapoznać się ze wskazówkami specjalistów.

Mimo że Księżyc widoczny na niebie będzie ogromny, to jego odległość od Ziemi wciąż będzie bardzo duża. Dlatego do wykonania zdjęć wartych pochwalenia się znajomym i rodzinie niezbędny stanie się zoom. Aparat fotograficzny lub smartfon powinien być wyposażony w optykę z najwyższej półki lub bardzo dobry obiektyw, jak na przykład ten w najnowszym Samsung GALAXY K Zoom. Z takim sprzętem będziemy mieć pewność, że zdjęcie, którego centralnym punktem będzie Księżyc, nie będzie rozmazane.

Równie ważna dla osiągnięcia zadowalających efektów jest szybko działająca migawka. Owszem, to Księżyc i będzie na niebie przez całą noc, należy mieć jednak na uwadze, że chmury mogą utrudnić pracę. Fotoamatorzy, którzy nie chcą przegapić szansy na doskonałe ujęcie, muszą pamiętać, że od szybkości migawki może zależeć, czy uda im się sfotografować Superksiężyc w pełnej krasie. Zainwestuj w aparat lub smartfona z szybko działającą migawką, a unikniesz rozczarowania efektami nocnej sesji fotograficznej.

Fotografowanie Księżyca to spore wyzwanie, ponieważ jest to bardzo jasny obiekt na ciemnym tle, dlatego lepiej wcześniej poeksperymentować z różnymi funkcjami aparatu fotograficznego lub smartfona, żeby zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Niektórzy stosują na przykład technikę High Dynamic Range polegającą na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru z różnym czasem naświetlania i późniejszym połączeniu ich. W rezultacie otrzymują wyraźne, ostre zdjęcie, ani prześwietlone, ani niedoświetlone.

A to już wiesz?  Wyróżnienie dla Funiversity

Jeśli chcemy, żeby na zdjęciu znalazło się coś więcej, niż tylko Superksiężyc: budynki, drzewa, a nawet wspomniane już chmury, warto będzie sięgnąć po aparat, gdy tylko Księżyc wyłoni się zza horyzontu. Wybranie trybu zdjęć seryjnych lub opcji automatycznego ustawiania ostrości (autofocus) w aparacie fotograficznym lub smartfonie, umożliwia wykonanie szybkiej sekwencji zdjęć Księżyca na tle nieba. Z takiej serii łatwiej wybierać później idealne zdjęcie.

Kiedy wreszcie uda nam się uzyskać perfekcyjne ujęcie, z pewnością będziemy chcieli pochwalić się nim wśród znajomych. Najprawdopodobniej nie będziemy jedynymi, którzy postanowią uwiecznić superpełnię. Możemy jednak zadbać o to, aby zdjęcia ruszyły w świat jako pierwsze. Będzie do tego potrzebny aparat fotograficzny lub smartfon obsługujący NFC i Wi?Fi, które ułatwią i przyspieszą przesłanie świeżo zrobionych zdjęć najbliższym.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy