Przebierańcowy zawrót głowy

Nowy Rok to czas rozpoczęcia karnawału, który tym razem potrwa do 14 lutego. Nieodłącznym elementem tego okresu są zabawy przebierańców. Nic dziwnego, że już przed sylwestrem w wypożyczalniach strojów pojawiają się tłumy.

W wyborze kostiumów panuje całkowita dowolność. Każdy chce zaskoczyć pomysłem i wyróżnić się z tłumu. W poszukiwaniu idealnego przebrania inspirację stanowią bajki i filmy. Popularne są stroje superbohaterów, dzieci kwiatów oraz dworskie. ?Stawiamy na komizm i niepowtarzalność. Dlatego równie często zamawiane są stroje telefonu komórkowego, choinki, bobasów czy zwierzaków? ? informuje Patrycja Adamowicz z wypożyczalni strojów karnawałowych Morfeusz.

?W tym sezonie dla mężczyzn polecam nietypowy strój, a mianowicie przebranie damskie. Z kolei dla kobiet proponuję seksowne i atrakcyjne kostiumy piratki, Czerwonego Kapturka albo kocicy? ? mówi serwisowi infoWire.pl rozmówczyni. Sam kostium jednak nie wystarczy. Ważne są również dodatki. ?Strój gejszy bez peruki i odpowiedniego makijażu nie zapewni nam efektu, jakiego oczekujemy. To gadżety tworzą wizerunek i nadają strojowi sens? ? podkreśla Patrycja Adamowicz.

Karnawał, nazywany po staropolsku zapustami, trwa od Nowego Roku aż do środy popielcowej. Dawniej był to czas polowań oraz kuligów, jak również poczęstunków i tańców. W miastach majętne rodziny wyprawiały bale i uczty z myślą o znalezieniu najlepszego kandydata na męża dla swoich córek. Na wsi najweselej świętowano w ostatnim tygodniu karnawału ? od tłustego czwartku do tzw. kusego wtorku.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top