Atlas świata

Najlepsze i najdokładniejsze mapy, doskonałe odwzorowanie krajobrazu, piękne fotografie – to tylko niektóre z elementów, które wyróżniają sławne atlasy wydawnictwa Reader’s Digest spośród innych dostępnych na rynku. W tym roku Reader’s Digest przygotowało najnowszą edycję ilustrowanego Atlasu świata, a w nim ponad 230 nowoczesnych map i 350 ilustracji, odpowiedzi na pytania związane z naszą planetą, wszechświatem oraz różnymi zakątkami świata. Atlas świata to pozycja dla całej rodziny, która nie tylko informuje, ale także inspiruje! 

Czy wiesz, w którym kraju znajduje się jezioro Chanka i gdzie leży miasto Nonza? Czy wiesz, do jakiego kraju należą Wyspy Liparyjskie i Eolskie? Czy wiesz, ile lat ma Księżyc i wszechświat? Czy wiesz, jak powstała Ziemia i ile kilometrów dzieli ją od Słońca? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących świata, naszej planety i poszczególnych kontynentów znajdziesz na kartach nowego Atlasu świata wydawnictwa Reader’s Digest.

Najnowsze wydanie Atlasu świata zawiera ponad 230 nowoczesnych map ogólnogeograficznych, które przedstawiają zarysy całego świata, poszczególne kontynenty, dokładne obrazy wszystkich państw i regionów świata. Na pięciu obszernych, rozkładanych mapach panoramicznych zaprezentowane zostały najbardziej niezwykłe krajobrazy naturalne. Atlas świata to także 350 wielobarwnych zdjęć i ilustracji przedstawiających m.in. Ziemię, oceany, kosmos. 

Dokładność map i zastosowana kolorystyka pozwoliły na wierne oddanie różnorodności krajobrazu. Duży format zapewnia dokładny i jednoznaczny odczyt. Wszystkie informacje można łatwo odnaleźć dzięki szczegółowemu indeksowi nazw geograficznych, który zawiera prawie 90 000 haseł, a także dzięki wskazówkom ułatwiającym korzystanie z map.

Jednak nowy Atlas świata to nie tylko mapy. Pierwsze 60 stron to bogate źródło danych demograficznych oraz danych statystycznych na temat stylu życia, społeczeństwa i polityki. Książkę rozpoczyna zbiór cennych informacji o planecie Ziemi, jej pochodzeniu, życiu na Ziemi i zamieszkujących ją ludach, o faunie i florze poszczególnych kontynentów, o tworzeniu miast, o ludzkiej pracy, zużywaniu światowych zasobów i wzajemnej komunikacji. Dzięki Atlasowi świata można również odbyć podróż do najodleglejszych zakątków kosmosu, dowiedzieć się, jak powstała Ziemia, lądy i oceany, a także poznać różnorodność życia na każdym z kontynentów.

Atlas świata składa się z następujących rozdziałów: Tworzenie map, Fizyczna mapa świata, Polityczna mapa świata, Kosmos, Ziemia, Ląd, Ocean, Pogoda, Życie, Ludzie, Miasto, Migracje i język, Praca, Zasoby naturalne, Świat w sieci, Świat w liczbach. Największą część książki stanowi obszerny zbiór pięknie ilustrowanych, nowoczesnych i dokładnych map zebranych w rozdziale Mapy świata. Indeks oraz Spis ilustracji znajdują się na końcu atlasu. 

Od czasu rozpoczęcia swojej działalności w Polsce polski oddział Reader’s Digest wydał ponad 120 tytułów książkowych. W swojej ofercie książkowej wydawnictwo Reader’s Digest posiada już kilka pięknie wydanych pozycji poświęconych tematyce świata, historii Ziemi, różnych zakątków na naszej planecie. Wśród nich znaleźć można m.in.: „Niezwykłe zakątki Polski”, „Atlas historii świata”, „Zaginione cywilizacje”, „Ilustrowany atlas Polski”, „Cudowny świat”, „Drogi Europy. Atlas samochodowy,” „Encyklopedia historii świata”.

Cena: 139,60 zł
Do kupienia:
·         w sprzedaży wysyłkowej;
·         pod numerem telefonu: (022) 519 77 77;
·         w księgarni firmowej: Warszawa, 02-366, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7;
·         za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Authors
Tags , , , , , , , , , ,

Related posts

Top