Wiadomości branżowe

Nie zaplanowaliście jeszcze wakacji? O tym, co atrakcyjnego wydarzy się w Polsce przeczytacie w nowym numerze ?Polska Wita?

Upalne lato sprawiło, że Polska jawi się dla turystów równie atrakcyjnie co greckie czy hiszpańskie wyspy. Coraz więcej Polaków spędza urlopy w kraju - czego dowodem są szacunki z pierwszego miesiąca wakacji. To, co jednak

Upalne lato sprawiło, że Polska jawi się dla turystów równie atrakcyjnie co greckie czy hiszpańskie wyspy. Coraz więcej Polaków spędza urlopy w kraju – czego dowodem są szacunki z pierwszego miesiąca wakacji. To, co jednak często jest problemem, to niewielka świadomość turystycznych atrakcji. Morze, to nie tylko sopockie molo a Mazury – pomost w Ostródzie. Magazyn „Polska Wita” w najnowszym sierpniowo – wrześniowym numerze przedstawia najbardziej gorące wydarzenia oraz miejsca warte odwiedzenia w najbliższym czasie.

Pasjonatów kina niekoniecznie głównego nurtu zapraszamy na Spotkania z Filmem Górskim – dwa festiwale odbywające się na początku przyszłego miesiąca w Lądku-Zdroju oraz w Zakopanem. Mniej znane i mniej oblegane niż słynne wakacyjne filmowe imprezy będą jednocześnie okazją do spotkań z uczestnikami ekstremalnych górskich wypraw, ciekawych prelekcji i warsztatów.

Na wielbicieli ulicznych teatrów, parad, nietypowych spotkań czekają: Korowód czyli Spotkania z Tańcem Dawnym – organizowane w ostatni weekend sierpnia w Warszawie, Parada Pojazdów Zabytkowych – odbywająca się we wrześniu w Bytomiu, Tarnowskich Górach i Radzionkowie, Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe planowane na 5-8 sierpnia, Jarmark Jagielloński czy urokliwa Gliniada w Bolesławcu.

Zainteresowanie przeciwników masowych imprez przyciągnie zaś prezentacja urokliwych zakątków do samodzielnego zwiedzania, takich jak rekomendowane przez magazyn Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu czy wycieczki kolejkami wąskotorowymi.

Dodatkowo w numerze zaprezentowane zostały najciekawsze według magazynu „Polska Wita” gospodarstwa agroturystyczne i wiele innych miejsc pozostających często poza głównym nurtem turystyki, a przez to z pewnością ciekawych dla prawdziwych podróżników.

Wyjeżdżając na wakacje na południe Europy staramy się poznać lokalną kuchnię i miejscowe zabytki. Często odwiedzamy zupełnie niepozorne a jakże ciekawe miejsca – niewielkie galeryjki, zapomniane mosty czy kapliczki. Zachęcam do takich poszukiwań również w Polsce – mówi Monika Węgrzyn, redaktor naczelna magazynu „Polska Wita”. – Wierzę, że sierpniowo wrześniowy numer naszego magazynu będzie doskonałym przewodnikiem – dodaje.

A to już wiesz?  Jajko - kariera dookoła świata

 

 „Polska Wita” to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce kochają najbardziej. Magazyn tworzony jest przez czytelników z nadsyłanych przez nich historii i zdjęć, które pokazują Polskę w sposób bardzo osobisty i emocjonalny. Zawiera także ciekawe artykuły profesjonalnych dziennikarzy, którzy pokazują nieznaną Polskę, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach w Polsce opowiadają również znane osoby. Magazyn „Polska Wita” to miejsca, ludzie, tradycje i inspiracje.

Polska Wita” jest również dostępna w Internecie. Pod adresem www.polskawita.pl znajduje się serwis społecznościowy dla miłośników podróży po Polsce.

Wydawcą magazynu „Polska Wita” jest wydawnictwo Reader’s Digest.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy