Aktualności Hobby

Pomysł na niedzielny relaks? Tak w ramach Dnia Jogi „odpoczywali” we Wrocławiu

Nie odstraszyły ich chmury, niska temperatura i przelotny deszcz. Wrocławianie, pełni dobrej energii, tłumnie świętowali czwarty już Międzynarodowy Dzień Jogi na wyspie Piasek we

Data publikacji: 2018-06-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pomysł na niedzielny relaks? Tak w ramach Dnia Jogi „odpoczywali” we Wrocławiu
Kategoria: Hobby

Nie odstraszyły ich chmury, niska temperatura i przelotny deszcz. Wrocławianie, pełni dobrej energii, tłumnie świętowali czwarty już Międzynarodowy Dzień Jogi na wyspie Piasek we Wrocławiu.

Pomysł na niedzielny relaks? Tak w ramach Dnia Jogi „odpoczywali” we Wrocławiu Hobby,  - Nie odstraszyły ich chmury, niska temperatura i przelotny deszcz. Wrocławianie, pełni dobrej energii, tłumnie świętowali czwarty już Międzynarodowy Dzień Jogi na wyspie Piasek we Wrocławiu.

Nie odstraszyły ich chmury, niska temperatura i przelotny deszcz. Wrocławianie, pełni dobrej energii, tłumnie świętowali czwarty już Międzynarodowy Dzień Jogi na wyspie Piasek we Wrocławiu.

– Joga oznacza zjednoczenie: ciała z umysłem, myśli z działaniem, wolności ze spełnieniem. Joga to harmonia między człowiekiem a naturą. W jodze chodzi o coś więcej niż tylko o ćwiczenia. Mam nadzieję, że wspólną praktykę zakończymy z dobrym samopoczuciem i poczuciem jedności siebie ze światem – tak przywitał entuzjastów jogi z Wrocławia Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu.

Święto ustanowione przez ONZ z inicjatywy premiera Indii Narendra Modi w 2014 roku doczekało się już czwartej edycji. W ponad 200 krajach na świecie i niemal 30 miastach w Polsce zorganizowano huczne obchody Dnia Jogi, w których licznie wzięli udział amatorzy i Ci praktykujący od lat. We Wrocławiu inicjatorem wydarzenia był pierwszy w historii naszego kraju Konsul Honorowy Republiki Indii Kartikey Johri, który pełni tę funkcję od lutego 2018 roku.

– Joga to uniwersalny sposób na zachowanie zdrowia i wewnętrznego spokoju w dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresujących wydarzeń, naglących terminów i zobowiązań. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której wszyscy miłośnicy jogi, a także osoby stykające się z nią po raz pierwszy mogły odpocząć, zrelaksować się jednocześnie aktywnie spędzając niedzielne przedpołudnie – mówi Marika Kalinowska, organizator wydarzenia z ramienia Konsulatu Honorowego Republiki Indii we Wrocławiu. – Szczególnie cieszył nas widok przechodniów, zwyczajnych spacerowiczów, którzy przystawali i przyglądali się praktykującym jogę, by po chwili przyłączyć się i z szerokim uśmiechem ćwiczyć razem z nami – wspomina.

Obchody rozpoczęła wspólna praktyka Surja Namaskar, czyli sekwencji asan zwanej Powitaniem Słońca, którą poprowadziła Kirti Gahlawat, reprezentująca Ambasadę Indii w Warszawie. Następnie każda z czterech współorganizujących wydarzenie szkół jogi prowadziła sesję, podczas której obecni mogli poznać różne rodzaje jogi. Kulminację obchodów stanowiła dyskusja z zaproszonymi gośćmi na temat wpływu stresu na nasze życie oraz roli jogi w procesie przeciwdziałania stresowi. Wymianę doświadczeń i cennych opinii zakończył konkurs  z nagrodami dla obecnych.

Tych, których zabrakło na obchodach, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hobby
Hashtagi: #Hobby

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy