Wiadomości branżowe

Rowerowe szaleństwo ? a ty masz już swoje dwa kółka?

Rower to obecnie jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków środków transportu. Nie zdobył może jeszcze tak wielkiej popularności jak w Holandii, ale faktem jest, że sporo osób coraz częściej przesiada się na jednoślady zamiast korzystać z komunikacji miejskiej czy podróżować samochodem. Powodów jest wiele. Świeże powietrze, trochę ruchu, unikanie

Rower to obecnie jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków środków transportu. Nie zdobył może jeszcze tak wielkiej popularności jak w Holandii, ale faktem jest, że sporo osób coraz częściej przesiada się na jednoślady zamiast korzystać z komunikacji miejskiej czy podróżować samochodem. Powodów jest wiele. Świeże powietrze, trochę ruchu, unikanie korków ? to tylko niektóre z zalet, jakie płyną z jazdy rowerem. Nic więc dziwnego, że stale wzrasta zainteresowanie sprzętem, potrzebnym na podobne trasy, a mnóstwo ludzi decyduje się także na uprawianie kolarstwa dla sportu.

Sklepy rowerowe, wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, bez przerwy rozbudowują swoje oferty o nowe modele jednośladów. Ponadto, sprzedają wiele akcesoriów, niezbędnych zarówno na rodzinne wyprawy, jak i profesjonalne zawody. Niewątpliwie jednak na samym początku trzeba mieć porządne dwa kółka. Właściciele salonów na pewno pomogą przy wyborze odpowiedniego roweru oraz polecą sprawdzonych producentów. Mimo wszystko, przed wyprawą na zakupy, warto też zasięgnąć rady znajomych, którzy mają już jakieś doświadczenie w tej kwestii. Nie zaszkodzi również przejrzeć poradniki i artykuły, pisane przez doświadczonych rowerzystów, zamieszczane w Internecie.

Osoby, decydujące się na zakup jednośladów, to naprawdę różni ludzie. Jedni są profesjonalistami, biorącymi udział w licznych wyścigach kolarskich, drudzy traktują jazdę hobbistycznie i chcą poprawić swoją kondycję, jeszcze inni po prostu szukają urodzinowego prezentu dla dziecka. Oczywiście, istnieją też tacy, którzy nie nabywają własnego pojazdu z różnych względów, aczkolwiek lubią okazjonalne rowerowe wycieczki po mieście, zwłaszcza w okresie letnim. Właśnie z myślą o nich sporo większych aglomeracji miejskich postanowiło wypożyczać dwa kółka, by mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z nich na określonym obszarze. Jest to sposób zdecydowanie bardziej opłacalny niż korzystanie z autobusów czy nawet własnego samochodu.

Nie jest tajemnicą, że rowery mają też swoich cichych zwolenników. Ci może i nie jeżdżą, ale żywo interesują się wszelkimi nowinkami ze świata sportu, zwłaszcza tymi dotyczącymi ich ukochanej dyscypliny. Faktem jest, że kolarstwo zdobywa sobie rzeszę wiernych fanów, która z roku na rok staje się coraz liczniejsza. Popularności na pewno przysparzają mu sukcesy indywidualne takich polskich zawodników, jak Rafał Majka czy Maja Włoszczowska. Ich osiągnięcia bez wątpienia stanowią również motywację dla młodych entuzjastów rowerów, którym łatwiej będzie uwierzyć, że kiedyś zrealizują własne marzenia i staną na podium podczas międzynarodowej imprezy.

Miłośnicy jednośladów powinni pamiętać również o tym, że prawdziwą skarbnicą wiedzy w temacie rowerowym jest oczywiście Internet. W ostatnich latach powstało wiele przydatnych portali, na których mogą nie tylko prześledzić aktualne wiadomości sportowe czy poczytać rzeczowe artykuły, ale i skorzystać z funkcjonalnego katalogu sklepów rowerowych. Jednym z ciekawszych serwisów tego typu jest na przykład Bikeworld.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło ?Informatyk? Wieczorek Jacek. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy